پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


در آذربایجان شرقی صورت گرفت

تفاهم نامه همکاری مشترک برای اجرای طرح های پژوهشی بهبود معیشت عشایر

تفاهم نامه همکاری مشترک اجرای طرح پژوهشی "مطالعه راهکارهای بهبود معیشت عشایر با تاکید بر اشتغالزایی" در آذربایجان شرقی منعقد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر آذربایجان شرقی، تفاهم نامه همکاری مشترک برای اجرای طرح پژوهشی "مطالعه راهکارهای بهبود معیشت عشایر با تأکید بر اشتغالزایی با محوریت زندگی عشایری" به امضای مدیرکل امور عشایر و رئیس جهاد دانشگاهی آذربایجان شرقی رسید.

مدیرکل امور عشایر آذربایجان شرقی در مراسم امضای این تفاهم نامه با اشاره به ظرفیت های عشایر و نقش ویژه آنان در تولید، گفت: عشایر علی رغم سختی های شیوه زندگی، هیچ وقت از تلاش دست برنداشته و نمونه بارز و آشکار اقتصاد مقاومتی هستند. 

آل هاشم ادامه داد: تک شغله بودن، نداشتن تنوع درآمد، سنتی بودن دامداری، هزینه بالای نهاده های دامی، عدم خرید تضمینی محصولات دامی باعث شده عشایر از نظر اقتصادی در تنگنا قرار بگیرند.

وی افزود: علاوه بر این، بروز برخی عوامل طبیعی و غیرطبیعی باعث تشدید این تگناها و مشکلات عشایر شده است که ضروری است با بررسی و پژوهش، راهکارهای لازم برای بهبود معیشت عشایر اتخاذ و باعث اشتغالزایی در مناطق عشایری استان شود.

فاتحی فر رئیس جهاد دانشگاهی آذربایجان شرقی نیز در این مراسم عشایر را جامعه ای صادق و مولد عنوان کرد و تلاش برای بهبود معیشت آنان را ضروری دانست و اعلام کرد جهاد دانشگاهی در حوزه آموزش و توانمندسازی عشایر، حوزه سلامت و موضوعات اجتماعی عشایر آماده هرگونه همکاری با امور عشایر استان است.

  • تاریخ درج خبر : يکشنبه ١٥ بهمن ١٤٠٢ - ١٤:١٣
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: