پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


180 کیلومتر خط انتقال آب برای عشایر گلستان

100 میلیارد تومان برای طرح های تامین آب پایدار عشایر در گلستان نیاز است

100میلیارد تومان برای تکمیل طرح‌های تامین آب پایدار عشایر، با اچرای 180 کبلومتر خط انتقال آب، در مراوه‌تپه و گنبدکاووس استان گلستان نیاز است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری ها، سرپرست امور عشایر گلستان با بیان اینکه 100میلیارد تومان برای تکمیل طرح‌های تامین آب پایدار ۲۰۰خانوار عشایری در مراوه‌تپه و ۲۰۰خانوار در گنبدکاووس نیاز است، اظهار داشت: با تخصیص این اعتبار شاهد دسترسی بخش قابل توجهی از عشایر استان به آب سالم و بهداشتی در دولت سیزدهم خواهیم بود.

احمد پرتانی افزود: طول خط انتقال آب به عشایر گنبدکاووس ۱۰۰کیلومتر و در مراوه‌تپه ۸۰کیلومتر است که با ۲۰ و ۴۰درصد پیشرفت فیزیکی، ۱۷کیلومتر آن اجرا شده و برداشت اول آب در پروژه مراوه‌تپه با دسترسی ۱۱خانوار عشایری، در دهه فجر آغاز می‌شود.

وی اضافه کرد: دوحلقه چاه برای تامین منابع آبی مورد نیاز عشایر در منطقه "داشلی‌برون" گنبدکاووس و "قره‌دام" مراوه‌تپه حفر و به مرحله آزمایش رسیده و بخشی از ایستگاه پمپاژ آن هم انجام شده است.

پرتانی بیان داشت: از سال ۱۳۹۸ تاکنون ۱۳میلیارد تومان برای طرح‌های تامین آب پایدار ۴۰۰خانوار عشایری استان هزینه شده که چهار میلیارد تومان آن مربوط به دولت سیزدهم است و قول تخصیص ۱۰میلیارد تومان از منابع سازمان امور عشایر برای طرح آبرسانی عشایر "قره دام" در مراوه‌تپه برای امسال داده شده است.

سرپرست امور عشایر گلستان درخصوص آبرسانی سیار در مناطق عشایری استان نیز گفت: آبرسانی سیار در مناطق عشایری گلستان با ۱۱دستگاه کامیون تانکردار آبرسان انجام می شود.

  • تاریخ درج خبر : جمعه ٢٩ دی ١٤٠٢ - ٠٥:٢٦
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: