پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


حضور ۱۴ ایل و یک طایفه مستقل عشایر در کرمانشاه

عشایر کرمانشاه ۳۰درصد پروتئین استان را تامین می‌کنند

مدیرکل امور عشایر کرمانشاه گفت: عشایر این استان با یک میلیون و 500هزار راس دام، ۳۰درصد مواد پروتئینی کرمانشاه را تامین می‌کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری ها، علی‌جعفر رضایی اظهار داشت: طبق آخرین آمار سرشماری عشایر کوچنده کشور، ۱۳هزار و ۸۸۱خانوار با جمعیت ۷۶هزار و ۲۸۰نفر در قالب ۱۴ ایل و یک طایفه مستقل در استان کرمانشاه زندگی می‌کنند که یک میلیون و 500هزار راس دام سبک در اختیار دارند و ۳۰درصد نیاز پروتئینی استان را تامین می‌کنند.

وی گفت: از ابتدای سال جاری ۱۲۸هزار و ۵۰۰راس دام سبک و سنگین عشایر کرمانشاه بیمه و و ۱۵۹خانوار عشایری استان نیز تحت پوشش بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر قرار گرفتند.

رضایی ادامه داد: در ۹ماهه ابتدایی سال‌جاری پنج هزار و ۵۴۸تن آرد و چهارهزار و ۵۵۲تن نهاده دامی جو، کنسانتره و سبوس در بین عشایر استان توزیع شده‌ است.

 مدیرکل امور عشایر استان کرمانشاه ادامه داد: همچنین از ابتدای امسال تا پایان آذرماه، یک میلیون و ۱۴۸هزار و ۸۴۰لیتر نفت سفید و  ۱۰۸هزار و ۲۲۱عدد کپسول ۱کیلویی گاز مایع در بین عشایر استان توزیع شده است.

وی به تولیدات مرغوب صنایع دستی عشایر استان نیز اشاره کرد و گفت: سالیانه ۲۱هزار قطعه صنایع دستی شامل سیاه‌چادر، چیغ، توبره، گلیم، گیوه، خورجین، قالی، قالیچه، موج، نمد و جاجیم توسط عشایر استان تولید می‌شود.

  • تاریخ درج خبر : پنج شنبه ٢٨ دی ١٤٠٢ - ١٣:٠٦
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: