پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


ایل‌راه مناسبی برای عبور دام عشایر در پردیس وجود ندارد

فرماندار پردیس گفت: پردیس میان‌بند عبور دام عشایر ورامین و لار است و به دلیل نبود ایل‌راه، دام عشایر از وسط پردیس عبور می‌کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، محسن قضاتلو در گفت‌وگو با تسنیم با اشاره به تردد عشایر از محدوده این شهرستان، اظهار داشت: پردیس میان‌بند عبور دام عشایر دشت ورامین و دشت لار است، اما متأسفانه ایل‌راه مناسبی برای عبور دام در شهرستان وجود ندارد.

وی افزود: جلسات متعددی برای ساخت راه مناسب برای عبور دام عشایر در پردیس برگزار شد و در آخرین جلسه امور عشایر، مقرر شد تکلیف ایل‌راه عشایری به سرعت مشخص شود و دستگاه‌های متولی از جمله راهداری و شهرداری اقدام لازم را انجام دهند.

فرماندار پردیس با اشاره به اینکه این شهرستان در زمان کوچ عشایر به دشت لار، میزبان عشایر است، گفت: در میزبانی از عشایر باید زیرساخت‌هایی چون راه مناسب برای عبور دام فراهم شود، اما تاکنون راه مناسبی غیر از راه عبوری از میان شهر ایجاد نشده، لذا ضروری است یک ایل‌راه مناسب و ایمن در کمترین وقت ممکن ساخته شود.

وی افزود: در پردیس در زمان اتراق دام، آبشخورهای مناسب با آب سالم در نظر گرفته شده، اما برای رفاه حال عشایر باید امکانات بیشتری مانند حمام گندزدایی و واکسیناسیون دام فراهم شود.

  • تاریخ درج خبر : دوشنبه ١٣ آذر ١٤٠٢ - ١٠:٣٣
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: