پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


اهدای ۱۵۰ پنل خورشیدی به مدارس عشایری خوزستان

مدیرکل امور عشایر خوزستان از اهدای ۱۵۰ پنل تولید برق خورشیدی به مدارس بدون برق عشایری استان خبر داد.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری ها، سیداسکندر موسوی زاده در مراسم اهدای پنل خورشیدی به مدارس عشایری در منطقه "کاسه کیسه" از توابع بخش مرکزی شهرستان لالی، اظهار کرد: امور عشایر خوزستان هر خدمتی که در توانش باشد به دانش آموزان و مدارس عشایری استان به عنوان بخشی از جامعه عشایری ارائه خواهد داد.

وی به اجابت درخواست آموزش و پرورش عشایر خوزستان برای تامین برق مدارس عشایری استان اشاره کرد و افزود: تعداد ۱۵0 پنل تولید برق خورشیدی برای مدارس بدون برق عشایری استان خریداری و در اختیار آموزش و پرورش استان قرار گرفت.

موسوی زاده ادامه داد: درصدد هستیم با کمک آموزش و پرورش خوزستان مشکلات این مدارس را در شورای عشایری استان که باحضور استاندار و مسئولان استانی برگزار می شود بررسی و تصمیمات لازم را برای حل این مشکلات تصویب کنیم.

مدیر آموزش و پرورش عشایر خوزستان نیز گفت: بیش از ۳۰۰مدرسه چادری و کانکسی در مناطق عشایری استان فعالیت دارند که عمدتا بدون برق هستند و نداشتن روشنایی کافی در این فضا‌ها یکی از مشکلات اساسی دانش آموزان عشایری است.

رضا فرامرزی افزود: به دلیل گستردگی و سخت گذر بودن و همچنین امکانات کم مدارس عشایری، نیاز به همکاری همه دستگاه‌ها و خیران داریم تا دانش آموزان مستعد و مستحق عشایری بتوانند از امکانات لازم برای رشد آموزشی و تربیتی بهره‌مند شوند.

  • تاریخ درج خبر : سه شنبه ٧ آذر ١٤٠٢ - ١٩:٢٣
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: