پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


مدیرکل بهسازی امور تولید سازمان امور عشایر ایران:

20 هزار پنل تولید برق خورشیدی در بین عشایر کشور توزیع شده است

مدیرکل بهسازی امور تولید سازمان امور عشایر ایران گفت: 20هزار پنل خورشیدی در بین عشایر کشور توزیع شده که 90درصد هزینه های آن را دولت پرداخت کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، داریوش نعمت‌اللهی در گفت‌وگو با خبرنگار ایانا با بیان اینکه تاکنون 20هزار پنل تولید برق خورشیدی در بین عشایر کشور توزیع شده، اظهار داشت: در سفر رئیس جمهور به کهگیلویه و بویراحمد در تیرماه امسال، مصوب شد ۲۲۰هزار پنل خورشیدی به جامعه عشایری اختصاص یابد که از پیگیر تامین آنها از طریق وزارت نیرو هستیم.

وی افزود: 90درصد منابع و هزینه های این پنل ها توسط دولت پرداخت می‌شود و عشایر تنها ۱۰درصد هزینه‌ آن را می‌پردازند.

نعمت اللهی با اشاره به اینکه این ادوات، از طریق برگزاری مناقصات وزارت نیرو بین شرکت‌هایی که حائز استانداردهای مورد تایید این وزارتخانه هستند انجام می شود، اظهار امیدواری کرد با تفاهم و همکاری های مشترک، هرچه سریعتر تمام عشایر از نعمت برق برخوردار شوند.

مدیرکل بهسازی امور تولید سازمان امور عشایر ایران در توضیح مزایای استفاده از پنل های تولید برق خورشیدی برای عشایر، بیان داشت: استفاده از انرژی‌های نو و تجدیدپذیر که به صورت رایگان و خدادادی در همه مناطق وجود دارد، به غیر از هزینه تهیه ادوات و باتری که باید هرچند سال یک بار تعویض شود، هزینه دیگری ندارد.

وی گفت: باتوجه به حضور عشایر در مناطق سخت گذر، کوچرو بودن، پراکندگی و دور بودن از شبکه‌های برق، توجیه پذیرترین محل استفاده از این پنل های قابل حمل، مناطق عشایری است.

نعمت اللهی افزود: با توزیع پنل های خورشیدی، استفاده از سوخت‌های فسیلی و بوته کنی و آسیب به محیط زیست کاهش پیدا خواهد کرد و همچنین باعث افزایش رفاه زندگی عشایر می شود.

  • تاریخ درج خبر : دوشنبه ٦ آذر ١٤٠٢ - ٢١:٥٣
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: