پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


وزیر جهاد کشاوری خبر داد:

مجوز صادارات دام عشایر صادر شده است

وزیر جهاد کشاورزی در نشست با نمایندگان اقشار مختلف مردم دشتستان اعلام کرد: مجوز صادرات دام عشایر از هفته گذشته صادر شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر استان بوشهر، در ششمین سفر استانی هیات دولت به استان بوشهر، سیدجواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی با بیان این مطلب، اظهار داشت: مجوز صادرات بخشی از دام عشایر با مجری گری شرکت پشتیبانی امور دام به صورت محدود از یک گمرک را صادر کرده ایم.

وی خاطرنشان کرد: اعتقاد ما بر این است که خود عشایر می بایست از منافع دام مازاد بهرمند شوند نه اینکه به صورت قاچاق از مرزها خارج شود.

ساداتی نژاد در خصوص طرح خرید دام مازاد عشایر بیان داشت: دام مازاد عشایر استان بوشهر را همانند استان های ایلام و کهگیلویه و بویر احمد اجرایی خواهیم کرد.

وزیر جهاد کشاورزی گفت: در صورتی که دام مولد و آبستن عشایر نیاز به نگهداری دارد، شرکت پشتیبانی امور دام به صورت امانی نهاده دامی مورد نیاز را در اختیار عشایر قرار خواهد داد و بعد از دوره پروار عشایر با پشتیبانی امور دام تسویه خواهند داد.

وی افزود: مالکیت اراضی کشاورزان و عشایر موضوع مهمی است زیرا کشاورز و عشایری که سند زمین ندارد هویت ندارد.

ساداتی نژاد ابراز داشت: در دولت سیزدهم یکی از برنامه های محوری وزارت جهاد کشاورزی سنددار کردن زمین های کشاورزان و عشایر است که در طول چهار سال این دولت اراضی کشاورزان و عشایر را سنددار خواهیم کرد تا حداقل در اخذ تسهیلات بتوانند از سند زمین های خود به عنوان وثیقه استفاده کنند.

وزیر جهاد کشاورزی گفت: در راستای حمایت از دامداران، تامین سرمایه در گردش و تامین علوفه دوره پرواربندی مورد نیاز آنان با اهتمام بانک کشاورزی از هفته آینده، به دامدارانی که پرواربندی دام سبک و سنگین دارند تسهیلات 12درصد با بازپرداخت شش ماهه تا سقف 50 میلیون تومان اعطاء خواهیم کرد.

  • تاریخ درج خبر : جمعه ١٦ مهر ١٤٠٠ - ٢٢:٤٦
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: