پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


مدیر امور عشایر تهران خبر داد:

اجرای طرح خرید حمایتی دام عشایر در استان تهران

مدیر امور عشایر تهران از اجرایی شدن طرح خرید حمایتی دام عشایر این استان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر استان تهران، فرشید ذبیحی با اعلام این مطلب گفت: برای جلوگیری از تنش و افزایش قیمت گوشت قرمز در بازار، خرید تضمینی دام زنده از عشایر استان در دستور کار قرار گرفته است.

وی افزود: در جلسه ای که با حضور معاون تولیدات دامی جهاد کشاورزی تهران، مدیرکل پشتیبانی امور دام و هیات مدیره اتحادیه تعاونی های کشاورزی و عشایری استان برگزار شد مقرر شد هر کیلوگرم میش و بز ۳۶ هزار تومان و بره و بزغاله پرواری عشایر هر کیلوگرم ۵۴ هزار تومان از عشایر خریداری شود.

ذبیحی افزود: همچنین مقرر شد به ازای هر کیلوگرم دام خریداری شده ۳ کیلوگرم جو به صورت تشویقی به عشایر داده شود.

مدیر امور عشایر استان تهران گفت: اداره کل پشتیبانی امور دام مسئول مستقیم دام خریداری شده از عشایر است و با همکاری شبکه تعاونی های عشایری استان و سازمان جهاد کشاورزی این طرح در استان تهران اجرایی و عملیاتی شده است.

وی از عشایر متقاضی دعوت کرد در اسرع وقت با در دست داشتن مستندات بیمه و پلاک کوبی هر راس دام و فرم خود اظهاری، باردار نبودن دام هنگام تحویل به شرکت های تعاونی عشایری به عنوان هماهنگ کننده طرح مذکور در سراسر استان مراجعه و نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

ذبیحی با اشاره به تشدید شرایط خشکسالی و عواقب آن بر زندگی عشایر، حمایت از عشایر استان به‌عنوان تولیدکنندگان گوشت قرمز را ضروری و اجتناب ناپذیر دانست و افزود: عشایر تهران با دارابودن بیش از ۷۰۰ هزار راس دام سبک از تولید کنندگان عمده گوشت قرمز در استان هستند.

  • تاریخ درج خبر : چهارشنبه ١٤ مهر ١٤٠٠ - ١٠:٣٣
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: