پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


رئیس سازمان امور عشایر ایران عنوان کرد:

پایین بودن ظرفیت کشتارگاه ها و کمبود اعتبار از مشکلات خرید دام تضمینی عشایر

رئیس سازمان امور عشایر ایران پایین بودن ظرفیت کشتارگاه ها و کمبود اعتبار را از مشکلات خرید دام تضمینی عشایر عنوان کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، شاهپور علائی مقدم در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، با بیان اینکه یک میلیون راس دام سبک عشایر توسط شرکت پشتیبانی امور دام خریداری می شود. افزود: شرکت پشتیبانی امور دام، ظرف یک ماه اخیر ۷۰ هزار راس دام سبک عشایر را خرید تضمینی کرده است.

وی پایین بودن ظرفیت کشتارگاه ها در استانها و کمبود منابع اعتباری را از مشکلات مربوط به خریداری دام عشایر عنوان کرد و اظهار داشت: با توجه به دستور وزیر جهاد کشاورزی مبنی بر تامین منابع مورد نیاز، امیدواریم خرید دام عشایر ادامه پیدا کند.

علائی مقدم گفت: هر کیلوگرم دام زنده ترکیبی عشایر با قیمت تضمینی ۴۵ هزار تومان خریداری می شود و به ازای هر کیلوگرم دام زنده خریداری شده، سه کیلوگرم جو یارانه ای برای ادامه تولید به عشایر تحویل می گردد.

رئیس سازمان امور عشایر ایران میانگین وزن دام ترکیبی برای فروش را ۴۰ تا ۵۰ کیلو گرم عنوان کرد و افزود: برای فروش دام زنده ترکیبی عشایر محدودیتی وجود ندارد و برای افق اولیه، فروش یک میلیون راس دام زنده پیش بینی شده است.

علائی مقدم ظرفیت صادراتی دام پرواری عشایر به کشورهای همسایه را در سال جاری یک میلیون راس برآورد کرد و ابراز داشت: از محل ارزآوری صادرات دام عشایر، تامین نهاده دامی برای حمایت از تولید صورت می گیرد.

  • تاریخ درج خبر : سه شنبه ٦ مهر ١٤٠٠ - ٢٠:٥٨
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: