پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


مدیرکل امور عشایر خراسان رضوی خبر داد:

خرید تضمینی ۱۲ هزار رأس دام از عشایر خراسان رضوی

مدیرکل امور عشایر خراسان رضوی گفت: از ۱۰۰ هزار راس دام سهمیه عشایر این استان برای خرید تضمینی، تاکنون ۱۲ هزار راس دام خریداری شده است.

به گزارشس پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر خراسان رضوی، محمد نبوی فرد با بیان اینکه  درحال حاضر ۴۰ درصد خرید حمایتی دام از عشایر کشور متعلق به خراسان رضوی است،  اظهار کرد: طرح خرید حمایتی دام از عشایر قرار بود از ابتدای اردیبهشت ماه شروع شود ولی به دلایلی در بعضی استان‌ها شروع نشد و در خراسان رضوی از ۲۵ خرداد ماه  آغاز شد.

وی با بیان اینکه در طرح خرید حمایتی دام از عشایر قرار بر این است که یک میلیون راس دام در کل کشور خریداری شود، ادامه داد: سهمیه خراسان رضوی از این یک میلیون راس دام ۱۰۰ هزار راس است که  تا کنون ۱۲ هزار و ۲۰۰ راس خریداری شده است.

مدیرکل امور عشایر خراسان رضوی در رابطه با مبلغ خریداری و اجرای این طرح عنوان کرد: مبلغ این خرید در خراسان رضوی ۲۳ میلیارد تومان است که تا کنون ۱۲ میلیارد تومان آن از طرف شرکت پشتیبانی دام پرداخت شده  و امیدواریم ماباقی این مبلغ نیز پرداخت شود.

نبوی فرد با بیان اینکه ۱۴۰۰ تن جو نیز باید تحویل عشایری که دامشان را فروخته اند شود، بیان کرد: به ازای هر یک کیلوگرم وزن دام زنده قرار است جو دولتی نیز تحویل دامدار شود یعنی علاوه بر پولی که برای خرید این دام که برای هر یک کیلوگرم میانگین ۴۵ هزار تومان است، برای هر گیلوگ فروش دام سه کیلوگرم جوی دولتی نیز تحویل عشایر می شود.

وی با تاکید بر اینکه مشکلات دامداران با خرید دام حل نخواهد شد، تصریح کرد: هدف اصلی دولت از اجرای این طرح این نیست که دام‌ دامداران را بکشند، بلکه هدف این است بتوانیم با این خرید حمایتی، علوفه عشایر را تامین کنیم تا بتوانند از دام‌ خود نگهداری کنند و به شدت دنبال طرح امانی دام هستیم.

مدیرکل امور عشایر خراسان رضوی عنوان کرد: طرح امانی طرحی است که علاوه بر خرید دام و پرداخت پول آن، علوفه دامی نیز تحویل می‌دهیم و دامی خریداری شده را نیز به دست خود دامدار به عنوان امانت می‌سپاریم، به این صورت که پول و علوفه به دامدار داده شود و دام خریداری شده نزد دامدار باشد و سه ماه بعد دام را دریافت کنیم.

  • تاریخ درج خبر : سه شنبه ١٢ مرداد ١٤٠٠ - ٢٢:٢٣
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
کاربر مهمان
1400/05/14 13:24
0
0
با سلام. لطفاً به دکتر علایی‌مقدّم بفرمائید با توجه به شروع واکسیناسیون عشایر، واکسینه‌شدن کارکنان امور عشایر را نیز پیگیری فرمایند.
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: