پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


تاکید رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی:

باید سرفصل های مجزای تحقیقاتی در حوزه عشایر ایجاد کنیم

معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی بر ایجاد سرفصل های مجزای تحقیقاتی در حوزه جامعه عشایری کشور تاکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، نشست بررسی همکاری های مشترک بین سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی و سازمان امور عشایر ایران با حضور روسا و معاونین و مدیران کل بخش های مربوطه، در سالن شهید سپهبد سلیمانی سازمان امور عشایر برگزار شد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی در این نشست اظهار داشت: سیستم زندگی عشایر یک سیستم متفاوت است و باید سرفصل های مجزای تحقیقاتی، آموزشی و ترویجی در این زمینه ایجاد کنیم.

کامبیز بازرگان با اشاره به لیست عنوان های تحقیقاتی سازمان، آموزش و ترویج کشاورزی، افزود: در بین این عنوان ها، موضوع عشایر نیست که لازم است اولویت های موضوعی کلان در حوزه تحقیقات در جامعه عشایری را تبیین و با تمام قوا در این زمینه با هم همکاری کنیم.

وی با بیان اینکه دامداری و سیستم تولیدی عشایر یک سیستم خاص است، بر بازکردن حوزه پژوهش و تحقیقات در زمینه حفظ ذخائر ژنتیکی دام عشایر که بعضی از این ذخائر در دنیا منحصر بفرد است، تاکید کرد.

بازرگان با اشاره به اینکه سه موضوع فعالیت این سازمان پژوهش، آموزش و ترویج است، گفت: در زمینه ترویج همکاری های خوبی با سازمان امور عشایر داریم و تفاهم نامه ای هم در این زمینه با موسسه ترویج و آموزش کشاورزی امضا شده است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه 18 موسسه و 34 مرکز تحقیقاتی و آموزشی در استان های کشور زیر مجموعه سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج هستند، افزود: این سازمان بزرگترین دستگاه پژوهشی وابسته به دستگاه های اجرایی در کشور است و حدود دوهزار نفر عضو هیات علمی و هفت هزار نفر شاغل دیگر داریم.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد برگزاری این نشست سرآغاز برقرای ارتباط و اتصال مداوم و مستمر بین دو سازمان و توجه به جامعه عشایری در حوزه تحقیقات و پژوهش و کمک به ارتقاء زندگی و معیشت عشایر باشد.

 در این نشست مقرر شد کمیته ای علمی با حضور نمایندگان و کارشناسان دو سازمان تشکیل و با تبیین اولویت های موضوعی کلان در حوزه تحقیقات عشایری، همکاری های مشترک بین دو سازمان افزایش داده شود.

  • تاریخ درج خبر : دوشنبه ١١ مرداد ١٤٠٠ - ٢٠:٢٣
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: