نسخه چاپی


مدیرکل امور عشایر اردبیل:

۶۰ درصد عشایر اردبیل از امکانات رفاهی بهره‌مند هستند

مدیرکل امور عشایر اردبیل گفت: در حال حاضر ۶۰ درصد از جمعیت عشایری استان از شاخص‌های رفاهی از جمله راه مناسب، آب شرب سالم، برق و سایر خدمات رفاهی اولیه زندگی برخوردارند و ۴۰ درصد از این جمعیت از این امکانات محروم هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر اردبیل، معرفت آذری در نشست بررسی مسائل و مشکلات عشایر شهرستان خلخال با حضور نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی و جمعی از عشایر، اظهار داشت: در حال حاضر ۶۰ درصد از جمعیت عشایری استان از شاخص‌های رفاهی از جمله راه مناسب، آب شرب سالم، برق و سایر خدمات رفاهی اولیه زندگی برخوردارند و ۴۰ درصد از این جمعیت از این امکانات محروم هستند.

وی عنوان کرد: در سال جاری ۸۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات سفر ریاست جمهوری به استان اردبیل در حوزه راه‌های روستایی  اختصاص یافته که بیشتر آن برای تسطح و مرمت راه‌های عشایری مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

آذری اظهار داشت: از مجموع یک هزارو ۸۰۰ کیلومتر راه عشایری موجود این استان ۲۳۵ کیلومتر در شهرستان خلخال واقع است و  همه این راه‌ها در مسیرهای کوهستانی و با شیب‌های بسیار تند واقع شده و برای مرمت و بازسازی نیازمند اعتبارات کلان است.

  • تاریخ درج خبر : پنج شنبه ٨ آبان ١٣٩٩ - ٠٨:١٥
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: