نسخه چاپی


مدیرکل امور عشایر ایلام اعلام کرد:

تولید سالیانه ۸۳۰۰ تن گوشت توسط عشایر ایلام

مدیرکل امور عشایر ایلام گفت: عشایر ایلام سالیانه ۸۳۰۰ تن گوشت قرمز، ۲۵ هزار ۹۷۸ تن شیر ، ۴۶۵ تن روغن حیوانی و ۱۵۷۰ تن پشم تولید می کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر ایلام، علی سلیمی اظهار داشت: عشایر استان ایلام دارای یک میلیون و ۴۰۰ هزار راس دام هستند که  معادل ۷۱ درصد جمعیت دامی استان است.

وی با بیان اینکه ۱۱ درصد جمعیت استان را عشایر تشکیل می دهند و ۵ درصد جمعیت عشایری کشور مربوط به استان ایلام است، افزود: ایلام نزدیک به ۷.۵ درصد جمعیت دامی کشور را به خود اختصاص داده است.

سلیمی با بیان اینکه بیکاری در بین عشایر ایلام کمتر از ۵ درصد است، ادامه داد: عشایر ایلام در حوزه امنیت نقش بی‌بدیلی دارند و  با توجه به موقعیت استان و دارا بودن بیشترین مرز مشترک با عراق، هر سیاه چادر عشایری در نوار مرزی یک پایگاه پدافند غیرعامل است که هزینه های حفظ و حراست از مرز را کاهش می دهد.

مدیرکل امور امور عشایر ایلام اضافه کرد: در حوزه فرهنگ هم عشایر حافظ فرهنگ و حاملان آداب و رسوم غنی ایران زمین هستند و با توجه به تنوع ایلات و عشایر استان این موضوع رنگ و بوی غنی تری به خود گرفته است.

وی یادآور شد: در استان ایلام ۹۷۳۶ خانوار عشایری با جمعیت ۶۰ هزار نفر در قالب ۱۲ ایل و ۳۲ طایفه در ۹۵ کانون توسعه به شغل دامداری و کشاورزی اشتغال دارند.

سلیمی با بیان اینکه روزانه ۷۲۰ متر مکعب آب در بین عشایر استان توزیع می‌شود، گفت:  هرچند مشکلات اعتباری داریم اما در خدمت به عشایر وقفه ای ایجاد نشده است.

  • تاریخ درج خبر : شنبه ٢٨ تير ١٣٩٩ - ٠٧:٥٥
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: