نسخه چاپی


مدیرکل امور عشایرخراسان جنوبی خبر داد:

تأمین 2000 متر مکعب مخزن ذخیره آب برای عشایر خراسان جنوبی

مدیرکل امور عشایرخراسان جنوبی گفت: با حمایت و همراهی استاندار و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، در سال جاری اعتبار ساخت و تامین دو هزار متر مکعب مخزن ذخیره آب شرب در قالب ۲۰۰ تانکر ثابت به این اداره‌کل اختصاص می یابد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر، به نقل از روابط عمومی خراسان جنوبی، مهدی عصمتی پور مبا بیان این مطلب افزود: آبرسانی سیار به جامعه عشایری یکی از وظایف اساسی این اداره کل است که در حال حاضر آب شرب مورد نیاز انسان و دام شش هزار و ۵۰۰ خانوار عشایری استان با تانکر تامین می شود.

وی گفت: عمده مخازن ذخیره آب عشایر، حوض انبار ها و منابع ذخیره دفنی می باشد، که علاوه بر مشکلات بهداشتی هدر رفت بالایی را به دنبال دارد، و باعث تحمیل هزینه های سنگین آبرسانی برای دولت می شود.

عصمتی پور افزود: با حمایت و همراهی استاندار محترم و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان در سال جاری اعتبار ساخت و تامین دو هزار متر مکعب مخزن ذخیره آب شرب در قالب ۲۰۰ تانکر ثابت به این اداره‌کل اختصاص می یابد.

مدیرکل امور عشایر خراسان جنوبی گفت: با اجرای این طرح حدود ۵ درصد از هدر رفت آب حمل شده به مناطق جلوگیری خواهد شد که معادل ریالی آن حداقل ۷ میلیارد ریال می باشد.

  • تاریخ درج خبر : دوشنبه ٩ تير ١٣٩٩ - ٠٨:١٧
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: