نسخه چاپی


رئیس سازمان امور عشایر ایران تاکید کرد:

آب اولویت اول خدمات رسانی به عشایر است

رئیس سازمان امور عشایر ایران گفت: تامین آب شرب انسان و دام اولویت اول خدمات رسانی به عشایر است و یکی از مهم ترین فعالیت های زیرساختی در مناطق عشایری است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، کرمعلی قندالی در دیدار با معاون عمرانی و هماهنگی استانداری خراسان جنوبی که با حضور مدیرکل امور عشایر استان در روز یکشنبه 8 تیر در محل سازمان امور عشایر برگزار شد، اظهار داشت: توسعه زیرساخت ها در مناطق عشایری و جهش تولیدات عشایر از برنامه های سازمان امور عشایر است.

وی با بیان اینکه با تامین آب در مناطق عشایری، سلامتی و بهداشت عشایر نیز فراهم می شود، گفت: آرزوی من این است که در خدمت رسانی به عشایر روزی شاهد آن باشیم که صد درصد عشایر از آب سالم و بهداشتی برخوردار هستند.

قندالی ادامه داد: الویت های بعدی در توسعه زیرساخت ها در مناطق عشایری توجه به ایلراه ها و تسهیل عبور و مرور عشایر در زمان کوچ و همچنین تامین انرژهای نو برای عشایر است.

رئیس سازمان امور عشایر ایران گفت: ارتباطات و وسایل ارتباطی نیز یکی دیگر از اولویتها در توسعه زیرساخت ها در مناطق عشایری است که تامین آن می تواند خدمت بزرگی به عشایر باشد.

معاون عمرانی و  هماهنگی استاندار خراسان جنوبی نیز در این نشست از خدمات ارائه شده توسط سازمان و امور عشایر استان به ویژه در تامین آب شرب عشایر در خواجه مینجکوه و چاه زرد شهرستان نهبندان و 40 محله بمرود در شهرستان زیرکوه قدردانی کرد.

میرجعفریان همچنین بر تامین آب شرب پایدار و سیار عشایر و دام آنان با توجه به فرارسیدن تابستان و اوج گرما در مناطق عشایری استان، تاکید کرد.

مدیرکل امور عشایر خراسان جنوبی نیز در این نشست با ارائۀ گزارشی از وضعیت عشایر استان، درخواست تامین اعتبارات برای اجرای پروژه های آبرسانی، مطالعاتی، مرمت و تیغ زنی ایلراه ها و همچنین تخصیص اعتبارات برای توسعه گیاهان داروئی در مناطق عشایری مستعد استان را کرد.

  • تاریخ درج خبر : يکشنبه ٨ تير ١٣٩٩ - ١٢:٤٧
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: