نسخه چاپی


پایان کوچ عشایر تهران

عشایر استان تهران در ییلاق مستقر شدند

مدیر امور عشایر تهران با اشاره به پایان کوچ بهاره عشایر این استان گفت: جامعه تولید کننده عشایر استان در مناطق ییلاقی و سردسیری استان تهران مستقر شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر تهران، هاتف ممیزی با بیان این مطلب اظهار کرد: یکهزار و ۸۰۰ خانوار عشایری استان تهران به همراه ۴۰۰ خانوار عشایر مهمان از استان‌های قم، البرز، مرکزی و سمنان در مناطق ییلاقی شهرستان‌های فیروزکوه، دماوند و شمیرانات مستقر شدند.

وی افزود: کوچ بهاره عشایر استان تهران به دلیل شیوع ویروس کرونا با ده روز تاخیر از اواخر اردیبهشت ماه آغاز و عشایر از مناطق گرمسیری استان به مناطق سردسیری کوچ کردند.

مدیر امور عشایر تهران ادامه داد: عشایر به مدت ۱۰۰ روز یعنی تا نیمه شهریور ماه در چادرهای عشایری زندگی می کنند و پس از سردشدن هوا در مناطق ییلاقی، مجددا به مناطق گرمسیر قشلاقی کوچ می کنند.

ممیزی درباره خدمات رسانی به عشایر در زمان حضور در ییلاقات نیز گفت: آبرسانی سیار، توزیع آرد و سوخت فسیلی و خدمات پزشکی و بهداشتی رایگان به عشایر و واکسیناسیون دام آنان از جمله خدماتی است که در ییلاق به عشایر استان ارائه می شود.

وی با بیان اینکه به منظور تردد آسان عشایر کلیه مسیرهای تردد آنان بهسازی شده است، اضافه کرد: با همکاری استانداری، فرمانداری ها و همچنین اتحادیه شبکه تعاونی های عشایری استان تهران تلاش می کنیم با ارائه خدمات مناسب سختی های زندگی عشایری را برای این جامعه تولید کننده کاهش دهیم.

مدیر امور عشایر تهران با بیان اینکه عشایر استان با ۷۰۰ هزار راس دام سبک از تولیدکنندگان عمده گوشت قرمز استان تهران هستند، گفت: این جامعه تولیدکننده در سال گذشته بیش از ۶۷ هزار تن محصولات زراعی، باغی، لبنی و پروتئینی تولید کرد.

 

  • تاریخ درج خبر : يکشنبه ١ تير ١٣٩٩ - ٠٩:٠٩
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: