نسخه چاپی


مدیرکل امور عشایر آذربایجان غربی:

عشایر آذربایجان‌غربی سالانه ۶۸ هزار تن محصول دامی تولید می‌کنند

مدیرکل امور عشایر آذربایجان‌غربی گفت: عشایر این استان سالانه بیش از ۶۸ هزار تن انواع محصولات دامی و پروتئینی را تولید و روانه بازار مصرف می‌کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر آذربایجان غربی، علی ناجی با بیان این مطلب افزود: از این میزان تولیدات ۱۶ هزار تن گوشت قرمز، ۵۰ هزار تن شیر و دو هزار و ۱۰۰ تن نیز پشم و مو است که سهم ۲۵ درصدی در تولیدات این بخش را در استان به خود اختصاص داده‌ است.

وی اظهار داشت: عشایر آذربایجان‌غربی حدود دو میلیون واحد دامی سبک و سنگین در اختیار دارند و انواع محصولات لبنی و پروتئینی را تولید و روانه بازار مصرف می‌کنند.

ناجی با بیان اینکه عشایر آذربایجان‌غربی با امکانات محدود نقش برجسته و مهمی در تحقق اقتصاد مقاومتی دارند، بیان کرد: می‌توان با احیا و تقویت مهارت‌های عشایر و ارائه طرح‌های مشتری‌پسند و طبق نیاز بازار در راستای تحقق شعار سال "جهش تولید" گام‌های موثری را برداشت.

مدیرکل امور عشایر آذربایجان‌غربی تاکید کرد: جمعیت عشایری استان 4 درصد از جمعیت کل استان و ۱۱ درصد از جمعیت روستائی استان را شامل می‌شود و این نشان از میزان تاثیرگذاری عشایر در تولید انواع محصولات دامی و غیردامی است.

تعداد ۱۰۳ هزار و ۹۲۷ نفر جمعیت در قالب ۱۵ هزار و ۵۹۹ خانوار عشایری در آذربایجان‌غربی زندگی می‌کنند که حدود ۹ درصد جمعیت عشایری کشور را تشکیل می دهند.

  • تاریخ درج خبر : دوشنبه ٢٩ ارديبهشت ١٣٩٩ - ١٣:٢٧
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: