نسخه چاپی


بازتاب از رسانه ها

سرپرست جدید وزارت جهادکشاورزی را بیشتر بشناسیم

رئیس جمهور روز دوشنبه 4 آذر با استعفای محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی موافقت کرد و در حکمی عباس کشاورز معاون زراعت این وزارتخانه را به عنوان سرپرست وزارت جهاد کشاورزی معرفی کرد.

سرپرست جدید وزارت جهاد کشاورزی متولد سال 1325 و دارای مدرک فوق لیسانس آبیاری و آبادانی دانشکده کشاورزی دانشگاه تهران (در برخی رسانه ها و سایت ها دانشگاه کرج ذکر شده) است.

وی بیش از سه دهه سوابق مدیریتی در زیربخش های اجرایی و تحقیقاتی وزارت کشاورزی سابق و همچنین وزارت جهادکشاورزی دارد.

کشاورز انتشار دهها مقاله در مجلات علمی و مشارکت در انتشار 32 عنوان کتاب سند ملی آب کشور و نگارش دهها گزارش راهبردی در حوزه آب و کشاورزی را در کارنامه علمی و پژوهشی خود دارد.

مهندس کشاورز در ۲۸ دیماه ۴۹ در سازمان آب و برق آذربایجان به عنوان مسئول منطقه 4 آبیاری و در سال ۵۱ به عنوان کارشناس شرکت‌های سهامی زراعی مناطق به مدت 5 سال مشغول بکار شد و پس از آن در فاصله سال‌های ۵۶ تا ۶۰ این بار با مدرک فوق‌لیسانس و با مسئولیت کارشناسی آبیاری مشغول فعالیت کرد.

 وی همچنین در حوزه‌های مختلفی مانند مهندسین مشاورین آب و کشاورزی پایداری، به هنگام سازی طرح جامع آب کشور، گروه پژوهش کشاورزی و آب مرکز تحقیقات استراتژیک، مسئول طرح جامع تحقیقات، مسئول هماهنگی پروژه‌های مصوب چالش جهانی آب، و مرکز ملی مطالعات کشاورزی و آب اتاق ایران فعالیت کرده است.

 سرپرست جدید وزارت کشاورزی از طراحان اصلی خودکفایی گندم و افزایش خوداتکایی کشور در دیگر محصولات استراتژیک بخش کشاورزی از جمله شکر و دانه های روغنی نیز بوده است.

 

سوابق مدیریتی

ـ مدیرکل شرکت‌های تعاونی تولید روستائی

ـ رئیس مؤسسه تحقیقات مهندسی زراعی سازمان تحقیقات کشاورزی

ـ معاون برنامه‌ریزی سازمان تحقیقات کشاورزی

ـ معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات کشاورزی

ـ رئیس موسسه تحقیقات نهال و بذر کشور

ـ مدیرکل برنامه ریزی وزارت کشاورزی

ـ مدیرکل شرکت های تعاونی تولید روستائی

ـ دبیر گروه پژوهش کشاورزی و آب مرکز تحقیقات استراتژیک

ـ مسئول هماهنگی پروژه های مصوب چالش جهانی آب برای غذا در حوضه آبریز کرخه

ـ مسئول واحد مطالعات مرکز ملی مطالعات کشاورزی و آب اتاق ایران

 

 

عباس کشاورز همزمان با آغاز فعالیت دولت یازدهم و حضور مجدد محمود حجتی در راس وزارت جهادکشاورزی، بعنوان معاون تولیدات گیاهی این وزارتخانه منصوب شد و بعد از تفکیک معاونت های زراعی و باغبانی، عهده دار مسئولیت معاون زراعت وزارت جهادکشاورزی شد که تا پیش از ابلاغ سرپرستی وزارت جهادکشاورزی توسط رئیس جمهور، در این سمت مسئولیت داشت.

  • تاریخ درج خبر : سه شنبه ٥ آذر ١٣٩٨ - ١٢:٣٤
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: