نسخه چاپی


معاون سازمان امور عشایر ایران:

واحد حقوقی وظیفه‌ دفاع از حقوق عشایر را برعهده دارد

معاون سازمان امور عشایر ایران گفت: واحد حقوقی واحدی موثر و خاص است که وظیفه‌ای خطیر و حساس برعهده دارد و باید بتواند از حقوق جامعه عشایر به نحو مطلوب دفاع کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر فارس، معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان امور عشایر ایران گفت: تمامی املاک دولتی باید مستندسازی شود.

بهرام میرآخورلی که در دوره آموزشی مسئولان حقوقی ادارات کل امور عشایر سراسر کشور در شیراز سخن می گفت، خاطر نشان کرد: با توجه به این که عشایر قانع ترین، فعال ترین و غیور ترین افراد جامعه هستند از لحاظ حقوقی نیز باید توجه ویژه‌ای به آنان شود.

وی واحد حقوقی را واحدی موثر و خاص بر شمرد که وظیفه‌ای خطیر و حساس برعهده دارد و باید بتواند از حقوق جامعه عشایری به نحو مطلوب دفاع و از پایمال شدن حقوق حقه آنان جلوگیری نماید.

معاون سازمان امور عشایر ایران با اشاره به اینکه چالش اصلی واحد حقوقی ادارات امور عشایر در حوزه مراتع و پروانه چرا است، ابراز امیدواری کرد با تعامل و همراهی دستگاه ها و ادارات و خود عشایر بتوان بیش از گذشته در مراجع قضایی و حقوقی عدالت را اجرایی کرد.

وی همچنین با اشاره به امور قراردادها، بر نظارت دقیق و مستمر واحد حقوقی بر تمامی قراردادها تاکید کرد.

مدیرکل امور عشایر فارس نیز در این جلسه ضمن تشکر و خیر مقدم به بیان ویژگی ها و ظرفیت های خاص جامعه عشایری فارس پرداخت. روح اله بهرامی به جایگاه خاص واحد حقوقی در دستگاه های دولتی اشاره کرد واز آنان خواست تا پرونده های حقوقی را مصمم تر از گذشته پیگیری و حل کنند. وی فرصت بدست آمده خدمت به جامعه محروم عشایری را یک موهبت الهی دانست که عمل به وظیفه می تواند موجب سربلندی انسان شود.

مدیرکل امور عشایر فارس نیز در این گردهمایی گفت: امیدواریم با کمک واحد حقوقی بتوانیم در جهت منافع و اهداف سازمانی تلاش کنیم و قوانین را به نفع منافع سازمانی و جامعه مولد عشایری پیش ببریم.

  • تاریخ درج خبر : سه شنبه ١٦ مهر ١٣٩٨ - ٠٨:٢٦
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: