نسخه چاپی


به مناسبت روز روستا و عشایر صورت گرفت

افتتاح دو طرح آبرسانی در مناطق عشایری خاش در استان سیستان و بلوچستان

همزمان با روز ملی روستا و عشایر و با حضور معاون سیاسی و اجتماعی استانداری سیستان و بلوچستان و جمعی از عشایر منطقه، دو پروژه آبرسانی در منطقه عشایری دشت رباط شهرستان خاش افتتاح و به بهره برداری رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر سیستان و بلوچستان، به مناسبت گرامیداشت روز ملی روستا و عشایر و باحضور معاون سیاسی و اجتماعی استانداری سیستان و بلوچستان، نماینده مردم شهرستان خاش در مجلس، فرماندار خاش و تعدادی از مدیران استانی و شهرستانی و جمعی از عشایر منطقه، دو پروژه آبرسانی در منطقه عشایری دشت رباط شهرستان خاش افتتاح و به بهره برداری رسید.

همچنین پس از بازدید و افتتاح این پروژه ها نشست شورای عشایری شهرستان خاش به ریاست معاون سیاسی و اجتماعی استانداری سیستان و بلوچستان برگزار شد.

در این جلسه مشکلات آموزشی، بهداشتی، ارتباطی و فناوری و دیگر نیازهای عشایر شهرستان مورد بررسی قرار گرفت و تصمیماتی از جمله برنامه ریزی برای دانش آموزان بازمانده از تحصیل و هدایت آنان به مدارس شبانه روزی، احداث و راه اندازی زمین چمن مصنوعی در منطقه تمرکز جمعیتی عشایر تا سال آینده، رفع مشکلات و نیازهای عشایر در حوزه کشاورزی و پوشش های حمایتی بهزیستی و کمیته امداد امام گرفته شد.

مدیرکل امور عشایر سیستان و بلوچستان در این نشست از افتتاح و بهره برداری ۲۵ پروژه و کلنگ زنی ۲۸ پروژه به مناسبت روز روستا و عشایر در مناطق عشایری استان خبر داد.

حمید طوقی گفت: با اعتباری بیش از دو میلیارد تومان طرح های آبرسانی و زیرساختی در مناطق عشایری استان در روز روستا و عشایر افتتاح و یا کلنگ زنی شد. اجرای مسابقه شترسواری و بازیهای بومی ومحلی از جمله برنامه های این مراسم در منطقه عشایری دشت رباط شهرستان خاش بود و درپایان به برندگان جوایزی اهدا گردید.

  • تاریخ درج خبر : دوشنبه ١٥ مهر ١٣٩٨ - ٢١:٣٧
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: