نسخه چاپی


در هه فجر چهلمین سال پیروزی انقلاب

14 طرح عمرانی در مناطق عشایری بوانات در استان فارس افتتاح شد

در دهه فجر چهلمین سلگی انقلاب 14طرح آبرسانی و برق رسانی به سایت اسکان عشایری قره مهکستان شهرستان بوانات طی مراسمی به بهره برداری رسید.

 

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر فارس، در این مراسم سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس جامعه عشایری را جامعه ای پویا، غیور و با صداقت خواند که در پیروزی انقلاب و تداوم آن نقش بی بدیلی داشته اند.

 احمدی زاده با بیان نقش عشایر در حفظ و حراست از مرزهای کشور، تکیه به مردم را یکی از رموز موفقیت انقلاب برشمرد.

مدیر کل امور عشایر فارس هم در نشستی که درحاشیه این مراسم و با حضور فرماندار بوانات، امام جمعه، بخشداران و مسئولان این شهرستان برگزار شد با اشاره به ویژگی ها و توانمندی عشایر فارس، گفت: در ایام دهه فجر در استان فارس بیش از 18 پروژه عمرانی بزرگ در مناطق مختلف عشایری استان به بهره برداری رسید که 970 خانوار عشایری از مزایای این طرح ها استفاده خواهند کرد.

بهرامی خاطر نشان کرد 208 کانون اسکان عشایری در استان فارس مورد مطالعه قرار گرفته یا در دست مطالعه است که در حال حاضر 136 کانون اسکان با بیش از 7 هزار خانوار در این سایت ها اسکان یافته اند.

وی بیان داشت: هر چند برنامه ریزی در جهت اسکان عشایر به منظور ارائه خدمات بهتر به آنان است ولی این اسکان کاملآ اختیاری و بر اساس درخواست آنان انجام می شود.

 بهرامی خاطر نشان کرد: مهمترین چالش در اسکان عشایر اشتغال آنان است که دولت تدبیر و امید سعی کرده با تنوع بخشی به اشتغال و فراهم نمودن تسهیلات لازم موجبات اشتغال این عزیزان را فراهم آورد.

 مدیرکل امور عشایر فارس افزود: طولانی بودن مدت زمان و بالا بودن مبلغ دریافتی جهت واگذاری زمین که عمدتا نیز این اراضی از مراتع خود عشایر بوده باعث استقبال کم عشایر شده است.

وی با انتقاد از بالا بودن هزینه ساخت مسکن خواستار تخفیف هزینه خرید حق انشعاب آب، برق و گاز و بهره مندی عشایر از یارانه های مربوط به تسهیلات ساخت مسکن به صورت خاص شد.

شایان ذکر است، سایت اسکان قره مهکستان جهت اسکان عشایر تیره چگینی با مساحت 13 و نیم هکتار در 250 قطعه زمین مسکونی در نظر گرفته شده است، که با افتتاح این دو پروژه عشایر اسکان یافته از نعمت آب آشامیدنی سالم و بهداشتی و همچنین برق برخوردار شدند.

لازم به ذکر است همزمان با این طرح 14 پروژه عمرانی دیگر نیز با اعتباری بالغ بر 12 میلیارد ریال در شهرستان بوانات افتتاح شد. طرح های عمرانی مناطق عشایری نیز حضور داشتند.

گفتنی است شهرستان بوانات منطقه ییلاقی 2264خانوار عشایری از ایلات خمسه طایفه عرب می باشد.

  • تاریخ درج خبر : سه شنبه ٢٣ بهمن ١٣٩٧ - ١٢:٥٨
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: