نسخه چاپی


رئیس سازمان امور عشایر ایران:

افزایش قیمت گوشت قرمز ارتباطی به عشایر ندارد

رئیس سازمان امور عشایر ایران اعلام کرد که هیچ اختلالی در عرضه دام زنده از سوی عشایر به وجود نیامده و افزایش قیمت گوشت قرمز ارتباطی به عشایر ندارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری ها، طی ماه های گذشته افزایش قیمت گوشت قرمز در بازار ادامه دار شده است و دلایل متعددی برای این گرانی از سوی مسئولان مختلف مطرح می شود که از کمبود در تولید و عرضه این محصول پروتئینی تا قاچاق دام زنده را شامل می شود.

در پی برخی اظهارات مبنی بر اینکه یکی از دلایل کمبود گوشت قرمز در بازار تعلل عشایر در عرضه دام زنده‌ است، به سراغ رئیس سازمان امور عشایر ایران رفتیم و این موضوع را از کرمعلی قندالی جویا بشویم.

وی درباره این موضوع گفت: سهم عشایر از تولید گوشت قرمز کشور حدود ۲۵درصد است و هیچ اختلالی در تولید و عرضه دام زنده و گوشت قرمز توسط آنان به بازار به وجود نیامده است که بخواهیم تقصیر را گردن آنان بیندازیم.

قندالی تصریح کرد:  نه تنها تأخیر در عرضه دام زنده هیچ سودی برای عشایر ندارد بلکه عشایر نمی‌توانند دام‌ زنده خود را پس از پروار نگه دارند و به بازار عرضه نکنند.

رئیس سازمان امور عشایر ایران با بیان اینکه عشایر دام‌ خود را به کشتارگاه‌ها می‌برند و اینگونه گوشت قرمز تولید شده توسط آنان به بازار می‌رسد، افزود: اوج عرضه دام زنده عشایر به بازار حدود یک ماه بعد از عید و اردیبهشت ماه است.

وی ادامه داد: در این بازه زمانی کنونی هیچ خللی در این زمینه از سوی عشایر به وجود نیامده و روند عرضه دام زنده از سوی عشایر به بازار به صورت طبیعی و معمول هر ساله در جریان است.

قندالی یادآور شد: تا رسیدن دام زنده عشایر به کشتارگاه‌ها هیچ واسطه‌ای وجود ندارد و عشایر عمدتاً خودشان این کار را انجام می‌دهند.

رئیس سازمان امور عشایر ایران یادآور ادامه داد: اگر دلالی در این زمینه وجود داشته باشد، پس از این مرحله خواهد بود که باید آن را از کشتارگاه تا بازار مصرف، رصد کرد.

  • تاریخ درج خبر : سه شنبه ٢٣ بهمن ١٣٩٧ - ١٠:٣٦
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: