نسخه چاپی


رئیس سازمان امور عشایر ایران اعلام کرد:

اختصاص 1000 میلیارد تومان تسهیلات به عشایر در چهار سال گذشته

رئیس سازمان امور عشایر ایران گفت: در چهار سال گذشته 1000 میلیارد تومان تسهیلات به عشایر اختصاص داده شده که بخش عمده آن از برکات توجه نمایندگان مجلس به عشایر بوده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، کرمعلی قندالی در سفر به خراسان جنوبی در مسجد جامع زیرکوه در جمع مسئولین و مردم این شهرستان با اشاره به افتتاح پروژه آبرسانی به عشایر بمرود اظهار داشت: با افتتاح فاز اول این پروژه 50 خانوار و با اجرای فاز دوم آن بیش از 600 خانوار عشایری از آن بهره مند می شوند و این کف خدماتی است که ما توانستیم برای عشایر منطقه انجام دهیم.

وی با بیان اینکه هدف اصلی ما از اجرای خدمات زیربنایی در مناطق عشایری توانمندسازی عشایر است، تصریح کرد: راه توانمندسازی عشایر پرداختن به بهره وری از منابع در اختیار عشایر است و خوشبختانه بستر آن کاملا فراهم است.

قندالی ادامه داد: توجه به توانمندسازی عشایر مهم تر از سایر از موارد است چراکه اگر عشایر توانمند شوند بسیاری از مشکلات خود به خود برطرف می شود.

رئیس سازمان امور عشایر ایران با اشاره به اختصاص یک درصد از منابع ورودی به صندوق توسعه ملی برای زنجیره تولید گوشت قرمز در مناطق عشایری، بیان داشت: طی دو سال گذشته نزدیک به 50 میلیارد تومان از این محل به عشایر خراسان جنوبی اختصاص پیدا کرده و شهرستان زیرکوه هم از شهرستان های ممتاز در جذب این تسهیلات است.

وی با اشاره به اختصاص درصدی از مالیات بر ارزش افزوده به عشایر، اظهار داشت: در برنامه پنچم خبری از این اعتبارات نبود اما در برنامه ششم با تلاشی که فراکسیون عشایری و نمایندگان مجلس کردند عشایر هم از این اعتبارات سهیم شدند.

رئیس سازمان امور عشایر ایران با بیان اینکه اعتبارات مالیات بر ارزش افزوده مثل یک کنتور کار می کند و دائما به ردیف آن اضافه می شود، گفت: امسال 110 میلیارد تومان از این محل به عشایر کشور اختصاص پیدا کرد که سهم عشایر خراسان جنوبی بیش از سه میلیارد تومان بوده است که پیش بینی می کنیم تا پایان سال به 5 میلیارد تومان برسد.

وی ادامه داد: از محل اعتبارات مدیریت بحران نیز 210 دستگاه خودرو برای خدمات رسانی به عشایر کشور تهیه و در دهه فجر به استان ها ارسال شد که سهم عشایر خراسان جنوبی 5 دستگاه کامیون تانکردار آبرسان و 6 خودروی کمک دار است.

قندالی افزود: استاندار نیز قول دادند همین تعداد را از محل اعتبارات استانداری برای عشایر استان فراهم کنند که انشاالله با این اقدامات امور عشایر استان مجهز به یک ناوگان نو برای ارائه خدمت به عشایر می شوند.

رئیس سازمان امور عشایر ایران خاطرنشان کرد: از محل اعتبارات مدیریت بحران نیز تا به امروز 400 میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت با سود 4 درصد و بازپرداخت 5 ساله و ضمانت زنجیره ای به عشایر پرداخت شده که سهم عشایر خراسان جنوبی از این تسهیلات بیش از 29 میلیارد تومان بوده است.

وی با بیان اینکه عشایر فقط از ما آب و آرد و راه می خواهند، بیان داشت: ما وظیفه داریم به مردم عزیز عشایر که سرآمد نجابت، شهامت، گذشت و بهره وری هستند خدمت کنیم و خداوند را شکرگزاری می کنیم که این سعادت را نصیب ما کرده به جامعه ای خدمت کنیم که فوق العاده نجیب و موثر در اقتصاد، امنیت و فرهنگ کشور هستند.

 


  • تاریخ درج خبر : شنبه ٢٠ بهمن ١٣٩٧ - ٢١:٤١
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: