نسخه چاپی


رئیس سازمان امور عشایر در دیدار با استاندار خراسان جنوبی:

60 میلیارد تومان تسهیلات به عشایر خراسان جنوبی پرداخت شده است

رئیس سازمان امور عشایر ایران در دیدار با استاندار خراسان جنوبی گفت: از سال 94 تا کنون 60 میلیارد تومان تسهیلات از منابع مختلف با سود 4 و 10 درصد به عشایر خراسان جنوبی پرداخت کرده ایم.

رئیس سازمان امور عشایر ایران در دیدار با استاندار خراسان جنوبی گفت: از سال 94 تا کنون 60 میلیارد تومان تسهیلات از منابع مختلف با سود 4 و 10 درصد به عشایر خراسان جنوبی پرداخت کرده ایم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، رئیس سازمان امور عشایر ایران به منظور افتتاح فاز نخست پروژه آبرسانی به عشایر بمرود شهرستان زیرکوه به استان خراسان جنوبی سفر کرد و شامگاه چهارشنبه 17 بهمن ماه با استاندار این استان دیدار و در خصوص مسائل و مشکلات عشایر استان گفتگو و تبادل نظر کرد.

رئیس سازمان امور عشایر ایران در این دیدار اظهار داشت: استان خراسان جنوبی وضعیت خاصی دارد و بصورت ویژه به عشایر این استان توجه داریم.

کرمعلی قندالی با بیان اینکه امسال از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی 200 میلیار تومان به عشایر کشور اختصاص داده شده است، گفت: سهم عشایر خراسان جنوبی از این اعتبارات 14 میلیارد تومان بوده است.

وی ادامه داد: برای تامین آب عشایر خراسان جنوبی امسال 5 میلیارد تومان از محل اعتبارات ملی تخصیص داه شده است که با احتساب تجهیزاتی که به عشایر استان اختصاص یافته، این رقم به 6 تا 7 میلیارد تومان می رسد.

قندالی با اشاره به اینکه پرورش شتر در خراسان جنوبی ظرفیت بسیار خوبی است، بیان داشت: به عشایری که در حوزه پرورش شتر کار می کنند تسهیلات پرداخت می کنیم.

رئیس سازمان امور عشایر ایران با اشاره به نوسازی تجهیزات آبرسانی به عشایر کشور گفت: امسال تعداد 90 دستگاه کامیون تانکردار ده هزار لیتری و 40 دستگاه خودروی کمک دار به عشایر کشور اختصاص داده شده است که بخشی از آن واگذار و بخش دیگر آن تا پایان سال واگذار می شود.

قندالی افزود: از این میزان، تعداد 5 دستگاه کامیون تانکردار و تعداد 6 خودروی کمک دار به عشایر خراسان جنوبی اختصاص داده شده است.

وی افزود: بزرگترین پروژه آبرسانی به عشایر در شهرستان زیرکوه در خراسان جنوبی در حال اجرا است که با تکمیل آن 620 خانوار عشایری منطقه از مزایای آن بهره مند می شوند.

قندالی اضافه کرد: فاز نخست این پروژه به مناسبت دهه مبارک فجر چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی افتتاح می شود که با بهره برداری از آن 50 خانوار تحت پوشش آبرسانی قرار می گیرند.

رئیس سازمان امور عشایر ایران با اشاره به تامین نهاده های دامی عشایر، اظهار داشت: از محل صندوق توسعه بخش کشاورزی عشایر، اختصاص 1000 تن علوفه دامی مدت دار سه ماهه برای دامداران عشایری خراسان جنوبی مصوب شده ست.

وی افزود: 1500 تن علوفه دامی نیز از سوی پشتیبانی امور دام وزارت جهاد کشاورزی برای عشایر استان درنظر گرفته شده است.

قندالی یادآور شد: همچنین مبلغ 15 میلیارد تومان برای تامین علوفه یارانه ای عشایر از هیات دولت مصوبه داریم که در صورت تخصیص، دو میلیارد و 400 میلیون تومان آن سهم عشایر خراسان جنوبی است.

گفتنی است، در این دیدار نماینده مردم سربشه و نهبندان در مجلس، رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی، مدیرکل دفتر عمران و امور زیربنایی سازمان امور عشایر، مدیر حوزه ریاست سازمان امور عشایر، مدیرکل امور عشایر و مدیرعامل اتحادیه تعاونی های عشایری خراسان جنوبی و رئیس روابط عمومی و امور بین الملل سازمان امور عشایر ایران حضور داشتند.

 


  • تاریخ درج خبر : جمعه ١٩ بهمن ١٣٩٧ - ١٠:٢٥
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: