نسخه چاپی


مدیرکل امور عشایر فارس:

امیدواریم دامداری سنتی عشایر را از 85 درصد به 65 درصد برسانیم

مدیرکل امور عشایر فارس ابراز امیدواری کرد در پایان برنامه ششم توسعه بتوانیم دامداری سنتی عشایر فارس را از 85 درصد کنونی به 65 درصد برسانیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر فارس، شورای عشایری شهرستان کازرون با حضور مدیرکل امور عشایر فارس و فرماندار و مسئولین این شهرستان به منظور بررسی مسائل و مشکلات عشایر منطقه روز چهارشنبه 19 دی ماه برگزار شد.

مدیرکل امور عشایر فارس در این نشست بیان داشت: یکی از برنامه های راهبردی سازمان امور عشایر این است که در پایان برنامه ششم درآمد خانوار های عشایری را به دو برابر درآمد فعلی برساند.

روح الله بهرامی افزود: در همین راستا چندین طرح تعریف و برنامه ریزی شده و در مناطق عشایری در حال اجرا است.

وی هدف از اجرای این برنامه ها را توجه به معیشت پایدار عشایر و تنوع اشتغال آنان عنوان کرد و ابراز امیدواری کرد در پایان برنامه ششم توسعه بتوانیم دامداری سنتی عشایر را از 85 درصد کنونی به 65 درصد برسانیم.

مدیرکل امور عشایر فارس در خصوص تسهیلات ویژه جامعه مولد عشایری نیز گفت: پرداخت تسهیلات خشکسالی و تسهیلات زنجیره تولید گوشت قرمز که از سنوات قبل آغاز شده بود در سال جاری نیز ادامه دارد ضمن اینکه از امسال نیز تسهیلات اشتغال پایدار در حوزه روستایی و عشایری در قالب ارائه طرح توجیهی، به عشایر پرداخت می‌شود.

فرماندار کازرون نیز در شورای عشایری این شهرستان آمادگی فرمانداری کازرون و تمامی ادارات این شهرستان را برای همراهی و کمک به عشایر اعلام کرد.

گفتنی است، مدیرکل امور عشایر فارس و هیئت همراه در سفر به کازرون از مناطق عشایری شهرستان نیز بازدید و در دیدار چهره به چهره با عشایر از نزدیک در جریان مسائل و مشکلات آنان بویژه مشکلات کوچ قرار گرفت.

دیدار با خانواده های شهدای عشایری شهید قرمزی و شهید صمصامیان، بازدید از چند مدرسه عشایری و  بازدید از چاه های تامین آب شرب عشایری مناطق تل شورو دشت پلنگ از دیگر برنامه های ای سفر بود.

شهرستان‌ کازرون محل زندگی 3340 خانوار از عشاير ایل قشقايي از طوايف فارسیمدان، كشكولي بزرگ، دره شوري، كهمره جروق و نودان است.

  • تاریخ درج خبر : پنج شنبه ٢٠ دی ١٣٩٧ - ١٢:٢٦
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: