نسخه چاپی


افتتاح جشنواره ملی مرکبات و اقوام عشایر در قائم شهر

جشنواره ملی مرکبات و اقوام عشایر در نمایشگاه بین المللی استان مازندران در شهرستان قائم شهر افتتاح شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری ایرنا، در این جشنواره نمایندگانی از 15 استان کشور حضور دارند که صنایع دستی و سوغات استان های خود را در یکصد غرفه در کنار غرفه های مرکبات به نمایش گذاشته اند.

این جشنواره ملی با همکاری مشترک اداره امور عشایر، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، جهاد کشاورزی مازندران، فرمانداری و شرکت تعاونی باغداران قائمشهر برپا شده است.

مدیر امور عشایر مازندران هدف از برگزاری این جشنواره را ایجاد همدلی و وحدت اقوام و آشنایی با فرهنگ ها و تولیدات اقوام مختلف کشور عنوان کرد.

کاظمی بیان کرد: در این جشنواره در صدد هستیم تا با برگزاری برنامه های شاد، آئین ها و فرهنگ های اقوام مختلف را به معرض دید همگان بگذاریم.

وی با بیان اینکه در این برنامه اقوام مختلف کشور با فرهنگ ها و آداب هم آشنا می شوند، گفت: گروه ها ضمن عرضه محصولات خود، آئین ها و موسیقی دیارشان را برای مردم به نمایش می گذارند.

کاظمی گفت: در این جشنواره اقوام استان های خراسان شمالی، خراسان رضوی، اصفهان، سمنان، گلستان، گیلان به همراه چند استان دیگر حضور دارند.

اقوام مختلف عشایر کشور از 12-16 آذر به مدت پنج روز در محل دائمی نمایشگاه بین المللی مازندران واقع در قائمشهر گرد هم آمدند تا تجارب خود را با یکدیگر در میان بگذارند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


  • تاریخ درج خبر : چهارشنبه ١٤ آذر ١٣٩٧ - ١٠:٠٠
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: