نسخه چاپی


هر عشایر گوشت 16 ایرانی را تامین می کند

امسال رکورد تولید 200 هزارتنی گوشت توسط عشایر زده شد

رئیس سازمان امور عشایر ایران گفت: گوشت قرمز مورد نیاز کشور در سال 860 هزار تن است و عشایر امسال رکورد تولید 200 هزار تنی را زدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، شاهپور علائی مقدم در نشست هم اندیشی با شورای مشاوران امور ایثارگران وزار اظهار داشت: جامعه عشایری ده هزار شهید تقدیم انقلاب کرده است که با توجه به میزان جمعیت آنان عدد قابل توجه ای است ضمن اینکه عشایر ایثاگران عرصه تولید نیز هستند.

وی با بیان اینکه فرهنگ ایثار و شهادت تکمیل کننده فرهنگ ایرانی و اسلامی است، گفت: فرهنگ ایثار و شهادت برگرفته از فرهنگ عاشورایی است و باید تلاش کنیم این فرهنگ مانند فرهنگ عاشورا همه گیر و عمومی شود.

علائی مقدم با اعلام آمادگی و حمایت سازمان امور عشایر از برگزاری یادواره شهدای عشایری کشور، تاکید کرد: لازم است برای فرهنگ ایثارگری در جامعه عشایری گرامیداشت برگزار کنیم.

وی با اشاره به جمعیت یک میلیون و 200 هزار نفری عشایر کشور، گفت: این جمعیت در 59درصد از عرصه های کشور پراکنده اند و به عنوان میراث داران فرهنگ اسلامی و مرزداران بی مزد، نقش پدافندی موثری دارند و با غیرت و تعصب از کیان کشور پاسداری می کنند.


رکورد تولید 200 هزارتنی گوشت توسط عشایر زده شد

رئیس سازمان امور عشایر ایران در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه هر یک نفر از عشایر گوشت مورد نیاز 16 نفر ایرانی را تأمین می کند، اظهار داشت: گوشت قرمز مورد نیاز کشور در سال 860 هزار تن است و عشایر امسال رکورد تولید 200 هزار تنی را زدند. 

وی اظهار داشت: در گذشته جامعه عشایری در ظرفیت های قانونی چندان جایگاهی نداشتند اما با پیگیری های صورت  گرفته، در برنامه ششم 17 بار نام عشایر آورده شد و این جامعه به عنوان جامعه هدف سوم بعد از جامعه شهری و روستایی مورد توجه قرار گرفت که نتایج آن را در سال های اخیر می بینیم.

علائی مقدم با اشاره به اجرای پروژه های تامین آب در مناطق عشایری و اذن مقام معظم رهبری برای برداشت از منابع صندوق توسعه ملی در این خصوص، گفت: در دو سال اخیر 800 پروژه آبرسانی با اعتبار 389 میلیارد تومان در مناطق عشایری اجرا کرده ایم که تحول عظیمی در شاخص برخورداری عشایر از آب اتفاق افتاده است.

  • تاریخ درج خبر : سه شنبه ٥ اسفند ١٣٩٩ - ١٣:١٣
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: