نسخه چاپی


نماینده ولی فقیه در استان اردبیل اظهار داشت:

عشایر قطب تولید ثروت و خودکفایی بشمار می‌روند

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل اظهار داشت: عشایر زحمتکش و غیور قطب تولید و خودکفایی محسوب می‌شوند.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل اظهار داشت: عشایر  قشر زحمتکش و غیوری هستند که قطب تولید ثروت و خودکفایی محسوب می‌شوند.

  

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری ها، ‌آیت‌الله سید حسن عاملی در بازدید از ییلاقات ایل شاهسون در دامنه‌های سرسبز سبلان اظهار کرد: اگر در چرخه اقتصادی کشور اربابان و صاحبان تولید نادیده گرفته شوند و به توانایی ها و قدرت آنان در تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی بی‌تفاوت باشیم هیچ چیزی دیگر در عرصه اقتصادی وجود خارجی نخواهد داشت.

 

وی با اشاره به مسائل و مشکلات عشایر استان گفت: فعالیت در عرصه دامداری در ییلاقات دشت سبلان در سرما و گرما و باران و عوامل نامساعد محیطی کاری بسیار سنگین و طاقت‌فرسا به‌حساب می‌آید به همین دلیل ایجاد زیرساخت های اساسی و لازم برای رفاه حال این قشر زحمتکش می‌بایست بیش از پیش مورد توجه مسئولین قرار بگیرد.

 

عاملی افزود: در بازدیدی که از ییلاقات ایل شاهسون صورت گرفت تصمیمات مهمی در راستای بهبود راه های ارتباطی ییلاقات با قشلاقات و میانبندها انجام شد و مسئولین قول مساعد دادند تا در نخستین فرصت مناسب مشکلات باقی‌مانده در ییلاقات در خصوص تأمین آب آشامیدنی بهداشتی برای ییلاقات را فراهم آورند.

 

 نماینده ولی فقیه در استان اردبیل گفت: باید به وضعیت بهداشت و تأمین داروهای مورد نیاز آنان برای سلامت خودشان و احشامشان توجه ویژه‌ای شود، خوشبختانه آن‌گونه که در بازدیدها شاهد بودیم کارهای بسیار ارزشمندی در راستای بهبود وضعیت زندگی عشایر صورت گرفته که امیدواریم با توجه و عنایت بیش از پیش مسئولین مشکلات باقی‌مانده در ییلاقات حل‌وفصل شود.

 

وی از عشایر غیور استان خواست دوش به دوش مسئولین در حفاظت و نگهداری از مراتع و منابع طبیعی سعی و اهتمام ویژه‌ای به‌خرج دهند و این نعمت خدادادی را برای نسل‌های آینده نیز حفظ کنند.

 

 

  • تاریخ درج خبر : سه شنبه ١٩ تير ١٣٩٧ - ١٠:٠٩
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: