نسخه چاپی


مدیرکل امور عشایر خراسان رضوی خبر داد:

اختصاص 120 میلیارد ریال برای تامین آب عشایر خراسان رضوی

مدیرکل امور عشایر خراسان رضوی از اختصاص 120 میلیارد ریال برای اجرای طرحهای مربوط به تامین آب آشامیدنی پایدار عشایر این استان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر خراسان رضوی، محمد نبوی فرد گفت: این مبلغ در ادامه پروژه آبرسانی برای خانوارهای عشایری و توجه دولت به این حوزه تخصیص یافته که برای اجرا و تکمیل پروژه های آبرسانی شهرستانهای مرزی درگز و کلات در شمال شرق خراسان رضوی هزینه می شود.

وی افزود: با اجرای این پروژه ها 150 خانواده عشایری از آب شرب پایدار و سالم و بهداشتی هره مند می شوند.

مدیرکل امور عشایر خراسان رضوی یادآور شد: سال گذشته با تخصیص  128 میلیارد ریال از اعتبارات ملی پنج طرح آبرسانی در چهار شهر سبزوار، درگز، قوچان و کلات اجرا شد که تا پایان مهرماه امسال به پایان می رسد.

نبوی فرد گفت: با جذب اعتبار امسال و بهره برداری از پروژه های آبرسانی مناطق عشایری، شاخص برخورداری عشایر استان از آب شرب پایدار از 68 درصد به 71 درصد افزایش می یابد.

وی شاخص برخورداری عشایر خراسان رضوی را از آب شرب پایدار بیش از میانگین کشوری آن دانست و افزود: در حال حاضر این شاخص به صورت میانگین در کشور 63 درصد است.

جمعیت عشایری خراسان رضوی  35 هزار نفر است که در قالب هفت هزار خانوار شامل 35 طایفه کوچ رو زندگی می کنند. این تعداد معادل 51 صدم درصد جمعیت شش میلیون و 400 هزار نفری خراسان رضوی هستند. 

  • تاریخ درج خبر : سه شنبه ٢٢ مهر ١٣٩٩ - ٢٣:٤٥
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: