نسخه چاپی


مدیر جهاد کشاورزی ری:

۱۴ طرح عشایری با دو میلیارد تومان اعتبار در ری اجرا می‌شود

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ری گفت: عملیات اجرایی ۱۴ طرح عشایری با اعتبار ۲۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات مالیات بر ارزش افزوده به زودی در شهرستان ری آغاز می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر تهران، جبرئیل برادری اظهار داشت: مرمت و بازسازی سوله و انبار نگهداری کالای عشایری، بازسازی ایل ه‌ها و قنوات، ایجاد سدهای زیرزمینی، احداث حمام ضدکنه، ساخت مخازن ذخیره آب از جمله این طرح های می باشند.

وی با بیان اینکه سهم عشایر شهرستان ری از محل درآمدهای مالیات بر ارزش افزوده مانند روستاهای فاقد دهیاری است، افزود: ۲۰ میلیارد ریال از اعتبارات ارزش افزوده طی سال ۹۵ تاکنون به عشایر شهرستان ری اختصاص یافته است.

برادری یادآور شد: تمامی طرح های عمرانی و خدماتی که به عشایر ارائه می شود با همکاری سازمان امور عشایر و فرمانداری ویژه شهرستان ری انجام می شود.

مدیر جهاد کشاورزی ری با اشاره به اینکه کوچ پاییزه عشایر شهرستان ری طی چند روز گذشته پایان یافته است، خاطرنشان کرد: این شهرستان دارای چهار ایل هداوند، کلهر، طایفه عرب صحنـایی و کله کوهی است که زمان قشلاق خود را عمدتا در بخش خاوران و فشافویه سپری می کنند.

وی یادآور شد: جهاد کشاورزی شهرستان ری در زمان کوچ عشایر طرح پشتیبانی کوچندگان را اجرا می کند که طی آن خدماتی از جمله تامین آب آشامیدنی بهداشتی، واکسیناسیون دام و بازگشایی ایلراه ها ارائه می شود.

برادری با بیان اینکه عشایر شهرستان ری دارای ۳۵ هزار دام سبک، یکهزار نفر شتر و تعداد کمی گاو هستند، اظهار داشت: عشایر شهرستان ری با جمعیت یکهزار نفری در قالب ۲۰۰ خانوار در تولید گوشت قرمز شهرستان نقش بسزایی دارند.

  • تاریخ درج خبر : چهارشنبه ١٦ مهر ١٣٩٩ - ١٠:٢٣
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: