نسخه چاپی


مدیر امور عشایر استان تهران:

عشایر تهران در مناطق گرمسیری مستقر شدند

مدیر امور عشایر تهران اعلام کرد: عشایر استان تهران پس از حضور ۱۰۰ روزه در مناطق سردسیری و با سردشدن هوا در این مناطق، در مناطق گرمسیری مستقر شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر استان تهران، هاتف ممیزی در گفت: عشایر استان تهران به همراه عشایر استان های همجوار از جمله عشایر سمنان، قم و مرکزی تا نیمه شهریور در مناطق سردسیر استان در شهرستان های شمیرانات، فیروزکوه و دماوند مستقر بودند.

وی افزود: به دلیل شیوع ویروس کرونا، وچ پاییزه عشایر به صورت مکانیزه انجام شد و تنها دام عشایر به صورت پیاده مسیر کوچ را طی کردند.

مدیر امور عشایر تهران ادامه داد: هم اکنون حدود سه هزار خانوار عشایری استان در مناطق گرمسیری شهرستان های ورامین، پاکدشت، پیشوا، ری، ملارد و شهریار مستقر شده اند.

ممیزی گفت: دام عشایر هنوز در مناطق میانبند بین ییلاق و قشلاق حضور دارند که خدمات بهداشتی و آبرسانی سیار و توزیع نهاده های دامی در دستور کار است.

وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه در طول مسیر کوچ و در قشلاقات نیز ابتلای عشایر به بیماری کوئید ۱۹ گزارش نشده و با اقدامات بهداشتی و انجام مراقبت های ویژه با همکاری فرمانداران و دانشگاه های علوم پزشکی، عشایر استان به این ویروس مبتلا نشده است.

مدیر امور عشایر استان تهران ابراز داشت: عمده فعالیت ها و تولیدات عشایری در مناطق گرمسیر انجام می شود و با توجه به تامین امکانات لازم و ارائه تسهیلات مناسب بانکی، پیش بینی می شود امسال نیز میزان تولیدات محصولات عشایری در استان افزایش یابد.

  • تاریخ درج خبر : چهارشنبه ١٦ مهر ١٣٩٩ - ١٠:١٥
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: