پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


600 خانوار عشایری در گیلان از آب شرب پایدار بهره‌مند شدند

رئیس امور عشایر گیلان گفت: با اجرای ۲۸پروژه تامین آب پایدار در مناطق عشایری گیلان، 600خانوار از آب شرب پایدار بهره‌مند شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری ها، فریدون طالبی در گردهمایی مسؤلین پدافند غیرعامل و مدیریت بحران امور عشایر کشور در بندرانزلي با اشاره به اینکه در دولت سیزدهم اقدامات خوبی در مناطق عشایری استان صورت گرفته، اظهار داشت: در دولت سیزدهم ۲۴پروژه عمرانی در مناطق عشایری گیلان اجرا و ۱۶۸۰خانوار عشایری از آن بهره‌مند شدند.

وی، اجرای 28پروژه تامین آب پایدار برای 600 خانوار، اجرای 11کیلومتر لوله گذاری و خط انتقال آب، احداث ۳۲۵آبشخور دامی، احداث ۵۸مخزن ذخیره آب و توزیع ۱۲۳پنل خورشیدی را از جمله اقدامات دولت سیزدهم در مناطق عشایری گیلان ذکر کرد.

رئیس امور عشایر استان گیلان گفت: سال گذشته در اصلاح نژاد دام، برای اولین بار 1000راس دام عشایر استان تحت پوشش قرار گرفت که منجر به افزایش ۱۵.۲درصدی بره‌زایی در گله‌ها و افزایش تولید ۵۸تن گوشت قرمز توسط عشایر استان شد که این روند تا ۵ سال ادامه خواهد داشت.

طالبی ابراز کرد: از محل اعتبارات تبصره ۱۸ قانون بودجه، طی دوسال گذشته ۳۴۴هزار و ۵۰۰میلیون ریال تسهیلات کم بهره برای پرواربندی دام، بهبود و اصلاح نژاد دام، توسیعه تولید صنایع دستی و توسعه کشت گیاهان دارویی به متقاضیان عشایری در استان گیلان پرداخت شده است.

  • تاریخ درج خبر : يکشنبه ١٧ تير ١٤٠٣ - ٠٩:٣٩
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: