پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


آمادگی وزارت جهاد کشارزی برای تولید قراردادی گوشت قرمز عشایر

سرپرست وزارت جهاد کشاورزی گفت: آمادگی داریم تولید قراردادی گوشت قرمز را با در نظر گرفتن قیمت تمام شده به علاوه سود برای عشایر اجرایی کنیم.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، سیدمحمد آقامیری در گردهمایی هم اندیشی مدیران امور عشایر کشور که امروز در سالن توسعه برگزار شد، اظهار کرد: جامعه عشایری بسیار زحمت کش و پرتلاش هستند و با بیشترین خدمات کمترین توقع را دارند.

وی افزود: عشایر پاسداران مرزهای کشور هستند و در حوزه اقتصاد ۲۵درصد از گوشت قرمز کشور را تامین می کنند.

آقامیری با بیان اینکه ما در مقابل عشایر مسئول هستیم، گفت: ما باید حداکثر توان خود را برای بهبود معیشت عشایر به کار گیریم و حامی این قشر باشیم.

وی ادامه داد: اولین اقدام برای حمایت از عشایر، تنوع بخشی به فعالیت های آن ها است اما مهمتر از آن اقتصادی کردن تولیدات عشایری است.

سرپرست وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد: آمادگی داریم تولید قراردادی گوشت قرمز را با در نظر گرفتن قیمت تمام شده به علاوه سود برای عشایر اجرایی کنیم.

وی افزود: توسعه گیاهان دارویی و افزایش بهره وری آن با کمک عشایر یکی دیگر از اقدامات مورد نظر وزارت جهاد کشاورزی و معاونت باغبانی است.

آقامیری در بخش دگری از سخنانش گفت: باید سرپناه عشایری در مناطق عشایری ایجاد شود، همچنین آب شرب بهداشتی برای این قشر تامین شود چرا که سلامت جامعه عشایری برای وزارت جهاد کشاورزی در اولویت است.

سرپرست وزارت جهاد کشاورزی تاکید کرد: خدمات به دام عشایر اعم از واکسیناسیون، طبابت دام، سم پاشی اماکن نگهداری دام و ... باید به صورت کاملا رایگان انجام شود.

  • تاریخ درج خبر : يکشنبه ٧ خرداد ١٤٠٢ - ١٩:٤٥
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: