پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


معاون توسعه و امور زیربنایی سازمان امور عشایر ایران:

برگزاری جشنواره های پرداخت زکات از نشانه های غنای فرهنگی و مذهبی عشایر فارس است می باشد

معاون توسعه و امور زیربنایی سازمان امور عشایر ایران حضور عشایر فارس در مناسبات دینی از جمبه جشنواره پرداخت زکات را از نشانه های غنای فرهنگی و مذهبی عشایر استان فارس عنوان کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر فارس، مهدی میزبان در جشنواره زکات و شکرانه باران در شهرستان سرچهان استان فارس با اشاره به پیشینه فرهنگی ایلات و عشایر فارس اظهار داشت: یکی از نشانه های غنای فرهنگی و مذهبی عشایر فارس، حضور همیشگی پابه پای جوامع شهری و روستایی استان در مناسبات دینی و مذهبی و همین جشنواره های پرداخت زکات می باشد.

وی با اشاره به اینکه در هیچ دوره تاریخی به اندازه نظام جمهوری اسلامی به جامعه عشایری خدمات داده نشده، گفت: عشایر نیز در صف اول همراهی و پشتیبانی از این نظام مقدس بوده اند به طوری که با تقدیم 11 هزار و 200 شهید بیشترین شهید را به نسبت جوامع شهری و روستایی تقدیم نظام و انقلاب کرده اند.

میزبان بیان داشت: عشایر بعنوان جامعه ای مولد شناخته می شوند به طوری که هر سیاه چادر عشایری یک بنگاه اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی محسوب می شود و سازمان امور عشایر نیز برای تنوع بخشی به مشاغل و اقتصاد پایدار  خانوارهای عشایر، 4 طرح محوری در این راستا با محوریت توسعه صنایع دستی، توسعه گردشگری و بومگردی عشایر، توسعه زنجیره تولید گوشت قرمز و توسعه کشت گیاهان دارویی در مناطق عشایری کشور را اجرا نموده است.

معاون توسعه و امور زیربنایی سازمان امور عشایر ایران  یادآور شد: در راستای اقتصاد پایدار عشایر کشور، مبلغ 5هزار میلیارد تومان در قالب تبصره 16 توسط سازمان امور عشایر کشور اخذ گردیده که در تلاش هستیم در سال 1402 تخصیص یابد.

  • تاریخ درج خبر : شنبه ٦ خرداد ١٤٠٢ - ١٨:٤٤
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: