پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


شورای عشایری شهرستان دشتی در استان بوشهر برگزار شد

شورای عشایری شهرستان دشتی در استان بوشهر به منظور هم اندیشی برای خدمات رسانی به عشایر با حضور فرماندار و مدیران دستگاه هایی اجرایی این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امورعشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر استان بوشهر، عبدالمحمد امینی زاده در شورای عشایری شهرستان دشتی اظهار داشت: در سال 1401 از محل اعتبارات ملی، استانی و ارزش افزوده 10 میلیارد تومان به بخش عشایری شهرستان دشتی اختصاص یافت.

وی افزود: بخش عمده ای از این اعتبارات در قالب طرح های عمرانی در حوزه های تامین آب، راه ،برق،  خرید تانکر اآرسانی، خرید مخزن های آب 500لیتری پلی اتیلن  و مولدهای خورشیدی برای خدمات رسانی به عشایر دشتی هزینه شده است.

امینی زاده به تسهیلات ارزان قیمت پرداخت شده به عشایر دشتی نیز اشاره کرد و گفت: مبلغ دو میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت ازمحل بند ب ماده 52  در سال گذشته به 30 نفر از دامداران عشایر دشتی پرداخت شده است.

فرماندار شهرستان دشتی نیز در این نشست با اشاره به اهمیت همکاری دستگاه‌های اجرایی در خدمات رسانی به عشایر، از دستگاه‌های اجرایی شهرستان خواست تا بخشی از اعتبارات خود را به این موضوع اختصاص دهند.

 علی بحرانی افزود: برای رفع مشکل آب شرب عشایر، پیگیر اختصاص دادن یک حلقه چاه آب شرب به عشایر شهرستان  هستیم.

وی گفت: تمهیداتی صورت گرفته که قبل از ورود عشایر به مراتع قشلاقی شهرستان تمامی راه های عشایری راهگشایی شوند.

در شورای عشایری شهرستان دشتی تعداد 55 مولد تولید برق انرژی خورشیدی تولید داخلی با کیفیت مرغوب تحویل عشایر  دشتی شد.

 شهرستان دشتی دومین شهرستان عشایرنشین استان بوشهر می باشد.

  • تاریخ درج خبر : پنج شنبه ٤ خرداد ١٤٠٢ - ١٧:١٧
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: