پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


برپایی سیاه چادرهای عشایر در نمایشگاه بین المللی تهران

نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع دستی کشور در تهران آغاز به کار کرد

شانزدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و سی و ششمین نمایشگاه ملی صنایع دستی در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران آغاز به کار کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری ها، شانزدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته و سی و ششمین نمایشگاه ملی صنایع دستی امروز سه شنبه 18 بهمن ماه توسط وزیر میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی و همراهی تعدادی از سفرای خارجی کشورهای مقیم در ایران در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران افتتاح شد.

فضایی از این نمایشگاه به چادرهای عشایری اختصاص دارد و عشایر ایلات و طوایف مختلف کشور با برپایی سیاه چادر و آلاچیق تولیدات خود را به بازدیدکنندگان عرضه و موسیقی های محلی خود را اجرا می کنند. همچنین توانمندی های گردشگری عشایر در این نمایشگاه به نمایش گذاشته شده است.

بخشی از نمایشگاه مانند دوره‌های گذشته به گردشگری سلامت اختصاص داده شده و در سالن‌های ۶، ۷، ۸، ۹و ۲۷ صنایع دستی استان های کشور به نمایش گذاشته شده است.

بنا بر اعلام معاونت گردشگری، در نمایشگاه امسال ۳۷۰ شرکت داخلی و نمایندگانی از کشورهای روسیه، عراق، پاکستان، ترکیه، قطر، تاجیکستان، اندونزی، هندوستان، مالزی، گینه، ویتنان، ژاپن و ونزوئلا حضور دارند.

شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته و سی و ششمین نمایشگاه ملی صنایع ‌دستی تا روز جمعه ۲۱ بهمن ماه از ساعات 9 صبح لغایت 16 بعدازظهر میزبان بازدیدکنندگان و علاقه مندان خواهد بود.

  • تاریخ درج خبر : سه شنبه ١٨ بهمن ١٤٠١ - ١٩:٣٩
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: