پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


اختصاص 47 میلیارد تومان یارانه به عشایر بوشهر در دولت سیزدهم

مدیر امور عشایر استان بوشهر از اختصاص 47 میلیارد تومان یارانه به عشایر این استان در دولت سیزدهم خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر به نقل از روابط عمومی امور عشایر بوشهر، عبدالمحمد امینی زاده به مناسبت دهه مبارکه فجر اهم اقدامات و فعالیت های مدیریت امور عشایر استان در دولت سیزدهم را تشریح کرد و گفت: در دولت سیزدهم 47 میلیارد تومان یارانه به عشایر استان اختصاص یافته و 49 میلیارد و 139 میلیون تومان اعتبارات عمرانی تخصیص یافته را جذب و هزینه کرده ایم.

وی افزود: به منظور ایجاد  و تثبیت و صیانت از اشتغال عشایر حدود 10 میلیارد تومان تسهیلات بانکی ارزان قیمت از محل اعتبارات بند ب ماده 52 صندوق توسعه ملی برای عشایر استان اختصاص یافته است.

امینی زاده بیان داشت: مرمت و نگهداری راه عشایری به طول 1000 کیلومتر، احداث راه و تعریض جاده در مناطق عشایری به طول 57 کیلومتر، احداث ابنیه فنی 26 مورد، زیرسازی راه های عشایری به طول 4 کیلومتر و آسفالت راه های عشایری به طول 4 کیلومتر از دیگر خدمات ارائه شده به عشایر استان بوشهر در دولت سیزدهم است.

مدیر امور عشایر افزود: همچنین 711 دستگاه مولد برق خورشیدی و 829 مخزن ذخیره آب پلی اتیلن 1000 لیتری خریداری و بین عشایر واجدالشرایط استان توزیع شده است.

 وی گفت: در این مدت انواع نهاده های دامی یارانه ای به میزان 4500 تن و همچنین آرد یارانه ای به میزان 4028 تن خریداری و بین عشایر استان توزیع شده است.

امینی زاده با اشاره به خشکسالی های اخیر و ایجاد مشکلات فراوان برای عشایر افزود: برای کم کردن مشقات عشایر و تامین آب شرب انسان و دام تعداد سه دستگاه بنز باری با کاربری آبرسانی سیار خریداری و تجهیز و 34 باب آب انبار 30 مترمکعبی و 35 مورد سطح صیقلی به مساحت 14000 مترمربع جهت تامین آب شرب بهداشتی و 30 کیلومتر لوله کشی و خط انتقال آب اجرا شده است.

مدیر امور عشایر بوشهر اظهار داشت: جهت رفع مشکل برق عشایر علاوه بر خرید مولدهای تولید انرژی خورشیدی، عملیات خط انتقال و شبکه توزیع برق به طول 2 کیلومتر در مناطق عشایری استان اجرا شده است.

  • تاریخ درج خبر : دوشنبه ١٧ بهمن ١٤٠١ - ١١:٠٥
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: