پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


رئیس سازمان امور عشایر ایران اعلام کرد:

بهره برداری از 800 پروژه در مناطق عشایری با اعتبار ۱۰۰۰ میلیارد تومان در دهه فجر

رئیس سازمان امور عشایر ایران اعلام کرد: در دهه فجر امسال ۸۰۰ پروژه زیربنایی و خدماتی در مناطق عشایری کشور با اعتبار ۱۰۰۰ میلیارد تومان به بهره برداری می‌رسد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، عباس پاپی زاده امروز 12 بهمن ماه در جشن بزرگ "عشایر و انقلاب اسلامی" در مدرسه دخترانه شهدای مهدیشهر در استان سمنان با نواختن زنگ انقلاب در سخنانی اظهار داشت: امروز کشور ما به همت مردم و هدایت مقام معظم رهبری در رتبه اول مبارزه با تروریست است و نقش عشایر در این زمینه بسیار پررنگ است.

عباس پاپی‌زاده با گرامیداشت یاد و خاطره یازده هزار و 200 شهید عشایری افزود: یکی از فرزندان عشایر سردار شهید قاسم سلیمانی است که امروز آوازه جهانی در مبارزه با تروریست دارد.

وی با اشاره به اینکه عشایر نقش ارزنده ای را در امنیت کشور دارند، گفت: امروز تامین امنیت غذایی از موضوعات مهم در جهان است و در جنگ اوکراین و روسیه دیدیم که کشورهای اروپایی دچار مشکل شدند اما در ایران با وجود تولیدات عشایر و کشاورزان و دامداران مشکلی در تامین امنیت غذایی نداریم.

پاپی زاده با بیان اینکه عشایر محصولات مختلفی را تولید می کنند که اگر این تولیدات نبود مجبور به واردات بودیم، بیان داشت: عشایر با تولیدات خود در تنطیم بازار و جلوگیری از افزایش قیمت ارز و تنظیم گلوگاه های اقتصادی نقش موثری را ایفا می کنند.

رئیس سازمان امور عشایر ایران با اشاره به راه اندازی شورای عالی عشایر در اوایل انقلاب، گفت: این به دلیل اهمیت ویژه ای است که از همان ابتدای انقلاب این قشر داشتند و امروز هم در دولت سیزدهم شخص رئیس جمهور محترم توجه ویژه‌ای به عشایر دارند.

 

 بهره برداری از 800 پروژه در مناطق عشایری در دهه فجر

 رئیس سازمان امور عشایر ایران اظهار داشت: در دهه فجر امسال ۸۰۰ پروژه زیربنایی و خدماتی در مناطق عشایری کشور با اعتباری افزون بر ۱۰۰۰ میلیارد تومان افتتاح و به بهره برداری می‌رسد.

وی با بیان اینکه عشایر استان سمنان در تنوع تولیدی در رتبه اول کشور هستند، خاطرنشان کرد: امسال دو خط جدید تولید خوراک دام در مهدیشهر راه اندازی شد که کار زیربنایی خوبی برای تامین نهاده دامی عشایر است.

پاپی زاده ادامه داد: همچنین توزیع ۱۰۰۰ پنل تولید برق خورشیدی از اقدامات خوبی است که در سال جاری در مناطق عشایری شهرستان مهدیشهر و استان سمنان انجام شده است.

 

تدوین طرح های ایجاد تحول در معیشت عشایر

رئیس سازمان امور عشایر ایران در بخش دیگری از سخنانش از تدوین چهار طرح برای ایجاد تنوع در اشتغال عشایر خبر داد و افزود: این چهار طرح تحت عنوان طرح های ایجاد تحول در معیشت عشایر شامل طرح زنجیره تولید گوشت قرمز، طرح توسعه گیاهان دارویی، طرح توسعه گردشگری و صنایع دستی عشایر از اولویت‌های کاری سازمان است.

وی با قدردانی از نمایندگان مجلس در توجه به افزایش اعتبارات حوزه عشایر، گفت: با همکاری نمایندگان مجلس و فراکسیون عشایری رشد خیلی خوبی در بودجه ۱۴۰۱ در حوزه عشایر داشتیم و امسال نیز پیشنهادات خوبی برای اعتبارات این حوزه داده ایم که امیدواریم با حمایت نمایندگان مجلس تحقق پیدا کند.


نواخته شدن زنگ انقلاب در مدرسه عشایری شهدا توسط رئیس سازمان امور عشایر

جشن بزرگ عشایر و انقلاب اسلامی در مهدیشهر با حضور نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه، معاون استاندار سمنان و جمعی از مسئولین و عشایر استان برگزار گردید و به مناسبت ورود تاریخی حضرت امام (ره) به کشور در 12 بهمن ماه 1357، زنگ انقلاب در مدرسه دخترانه عشایری شهدای مهدیشهر نواخته شد.

بازدید از دو کارخانه تولید خوراک دام عشایر در مهدیشهر و دیدار با عشایر این شهرستان از دیگر برنامه های رئیس سازمان امور عشایر در سفر یک روزه به استان سمنان بود.

  • تاریخ درج خبر : چهارشنبه ١٢ بهمن ١٤٠١ - ٢٢:٤٣
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: