پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


رئیس سازمان امور عشایر ایران:

عشایر با شعار وحدت اقوام و عشایر در جشن های دهه فجر شرکت می کنند

رئیس سازمان امور عشایر ایران گفت: عشایر کشور با شعار وحدت اقوام و عشایر در راهپیمایی روز 22 بهمن و نمازجمعۀ تهران شرکت خواهند داشت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، عباس پاپی زاده در نشست ویدئوکنفرانسی شورای مدیران ستادی و استانی سازمان امور عشایر ایران اظهار داشت: عشایر در تمامی مراکز استان ها و شهرستان ها با برنامه های مشخص در جشن های بزرگ انقلاب اسلامی مشارکت خواهند داشت.

وی ادامه داد: در راستای جهاد تبیین باید در این برنامه ها خدمات دولت را به گوش اقشار مردم و عشایر برسانیم.

مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان امور عشایر ایران نیز که به صورت ویدئوکنفرانسی از شهر قم در این نشست حضور داشت، گفت: باید شکرگذار درگاه خداوند متعال باشیم که صاحب پرچمی هستیم که نام مبارک الله در آن دیده می شود.

حجت الاسلام رحیمی ادامه داد: دربارۀ جشن های دهه فجر افزود: گرامی داشت دهۀ مبارک فجر، گرامی داشت یک دهه و یک دوران خاص نیست، بلکه گرامی داشت حاکمیت اسلام در اثران است.

وی گفت: جشن های دهۀ فجر و انقلاب در همه استان ها با حضور مسؤولین به صورت باشکوه در بین عشایر عزیز کشور انجام خواهد شد و نمایشگاهی نیز در کنار این جشن ها برپا می شود و یکی دیگر از برنامه های دهه فجر امسال در حوزه عشایر  پویش ملی هر سیاه چادر عشاری یک پرچم است.

مدیرکل دفتر ساماندهی و هماهنگی سازمان امور عشایر و دبیر کارگروه عشایری دهه فجر نیز در این نشست گفت: به منظور حضور پرشور جامعۀ عشایری در جشن های دهه فجر کارگروه کمیتۀ عشایری فعال شده است و هدف اصلی کارگروه این است که در تمامی مناطق عشایری این جشن ها را با تمرکز بر مشارکت خود عشایر و شبکۀ تعاونی های عشایری برگزار کنیم.

سیاوش احمدی میرقائد دربارۀ جزییات برنامه ها و جشن های دهه فجر در حوزه عشایر افزود: برگزاری جشن بزرگ عشایر و انقلاب اسلامی، پویش هر سیاه چادر عشایری یک پرچم، حضور عشایر با لباس های محلی و بومی در نماز جمعه و راهپیمایی 22 بهمن در تهران، نواختن زنگ انقلاب در مدارس عشایری، برگزاری رزمایش جهادی دامپزشکی برای واکسیناسیون رایگان دام عشایر، برگزاری بازی های بومی محلی، افتتاح و کلنگ زنی پروژه های عشایری و دیدار با خانواده های معظم شهدای عشایری از برنامه های این جشنواره است.

  • تاریخ درج خبر : سه شنبه ١١ بهمن ١٤٠١ - ١١:٠٢
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: