پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


رئیس سازمان امور عشایر ایران خبر داد:

شبکه ملی گیاهان دارویی در مناطق عشایری راه اندازی شده است

رئیس سازمان امور عشایر ایران از راه اندازی شبکه ملی گیاهان دارویی در مناطق عشایری با هدف اتصال به بازار‌های داخلی و جهانی خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، رئیس سازمان امور عشایر ایران در حاشیه برگزاری همایش مشترک ایران و بولیوی در حوزه اقوام و عشایر در گفتگو با خبرنگار صدا و سیما، اظهار داشت: با توجه به ظرفیت بالقوه و عظیم ایران در تولید انواع گیاهان دارویی به ویژه در مناطق عشایری، شبکه ملی گیاهان دارویی در مناطق عشایری با هدف اتصال به بازار‌های داخلی و جهانی راه اندازی شده است.

عباس پاپی‌زاده ادامه داد: یکی از جذابیت های خوب حوزه عشایر ایران برای بازارهای جهانی موضوع تولید انواع گیاهان دارویی است که یک طرح ملی را شروع و شبکه ای را ایجاد کرده ایم و در حال تولید و فرآوری و اتصال به بازارهای داخلی و جهانی هستیم.

وی با اشاره به تامین بخشی از نیاز‌های جامعه عشایری و برق دار کردن ۲۰هزار خانوار عشایری کشور، از تامین برق عشایر در قالب برق الکتریسیته یا از طریق پنل های خورشیدی تا دو سال آینده خبر داد.

پاپی زاده گفت: توافق خوبی را با وزارت نیرو در قالب یک تفاهم نامه در حال نهایی کردن هستیم تا ظرف تا دو سال آینده از طریق شبکه پایدار برق یا از طریق پنل های خورشیدی در مناطقی که عشایر از  شبکه برق دور هستند، نیاز عشایر عزیز را برطرف کنیم.

رئیس سازمان امور عشایر ایران همچنین بیان داشت: در یک سال گذشته حدود 25 هزار کیلومتر از راه های عشایری کشور مرمت و باز سازی شده است.

  • تاریخ درج خبر : شنبه ٨ بهمن ١٤٠١ - ١١:٥٥
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: