پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


پیام وزیر جهاد کشاورزی به مراسم مشترک ایران و بولیوی در حوزه اقوام و عشایر

وزیر جهاد کشاورزی در این پیام بیان کرد: ایران و بولیوی دو کشور مستقل با مواضع مشترک در برابر استکبار هستند و این همکاری فرصت ارزشمندی برای معرفی فرهنگ، آداب و رسوم و توجه به نقش پیشگامی عشایر واقوام دو کشور می باشد .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، وزیر جهاد کشاورزی در پیامی برگزاری مراسم و نمایشگاه مشترک دو کشور دوست ایران و بولیوی در حوزه اقوام و عشایر را تبریک گفت و از دست اندرکاران آن خصوصاً سازمان امور عشایر ایران و سفارت  کشور بولیوی تشکر کرد.

در پیام سیدجواد ساداتی نژاد که توسط رئیس سازمان امور عشایر ایران قرائت شد، آمده است: فرآیند جهانی شدن، ابعاد مختلف زندگی انسان امروز را تحت تاثیر قرارداده است. جهانی شدن با جریان اطلاعات، ارتباطات و تغییر در تعاملات از سطح خرد تا کلان، چالش ها و فرصت هایی را در مقابل انسان معاصر ایجاد کرده است. نظریه های جهانی شدن با یک شیفت پارادایمی به سمت نظریه های جهان محلّی شدن حرکت کرده اند. در این پارادایم جدید، اقوام و در پیشتاز آنها عشایر محور اصلی هستند.
متن پیام وزیر جهاد کشاورزی به شرح ذیل می باشد:

 بسم الله الرحمن الرحیم

فرآیند جهانی شدن، ابعاد مختلف زندگی انسان امروز را تحت تاثیر قرارداده است. جهانی شدن با جریان اطلاعات، ارتباطات و تغییر در تعاملات از سطح خرد تا کلان، چالش ها و فرصت هایی را در مقابل انسان معاصر ایجاد کرده است.

نظریه های جهانی شدن با یک شیفت پارادایمی به سمت نظریه های جهان محلّی شدن حرکت کرده اند. در این پارادایم جدید، اقوام و در پیشتاز آنها عشایر محور اصلی هستند.

برگزاری مراسم و نمایشگاه مشترک دو کشور دوست ایران و بولیوی در حوزه اقوام و عشایر را تبریک عرض می کنم و از
دست اندرکاران آن خصوصاً سازمان امور عشایر ایران و سفارت   کشور بولیوی تشکر می کنم.

ایران و بولیوی دو کشور مستقل با مواضع مشترک در برابر استکبار هستند و این همکاری فرصت ارزشمندی برای معرفی فرهنگ، آداب و رسوم و توجه به نقش پیشگامی عشایر واقوام دو کشور  می باشد .

نقش عشایر در امنیت پایدار مرزها، میراث فرهنگی و محافظت از هویت و ارزش های اصیل ملی، قومی و محلی بی بدیل است. عشایر نماد مردمی رشید، فداکار و پیشگام در مبارزه با استعمار و استکبار،  پیشرو در استقلال و آزادی کشورها و تاثیرگذار در تولیدات و توسعه کشاورزی هستند . عشایر نقش فراموش نشدنی در پاسداری از کیان کشور و حفاظت از محیط زیست ومنابع طبیعی دارند، آنان جمعیت مولّدی هستند که قرن ها از طبیعت استفاده و آن را حفاظت کرده  و در خط اول مبارزه با استعمار و تجلّی آزادی و آزادگی هستند.

تنوع اقوام و عشایر می تواند فرصت های خوبی را برای تعامل و همکاری های فیمابین در حوزه های، فرهنگی، تبادل تجارب در زمینه کشاورزی و گردشگری فراهم نماید،  خرسندم که سازمان امور عشایر ایران با کشور دوست و هم پیمان بولیوی در این مسیر هم گام شده  و امیدوارم این روابط به همکاری مؤثر در زمینه های فرهنگی،کشاورزی و سایر علائق مشترک ادامه پیدا کند .

روابط جمهوری اسلامی ایران و دولت چند ملیتی بولیوی دارای سوابق طولانی و دوستانه است، براساس تأکید جناب آقای  دکتر رئیسی، رئیس  جمهورمحترم  کشورمان مبنی برآنکه " روابط ایران و بولیوی دوستانه و رو به گسترش است و باید روز به روز توسعه یابد"، بر طراحی تدابیر کارساز و الگوی نوین برای هم افزایی همکاری های ایران و بولیوی در حوزه های مختلف و از جمله در حوزه اقوام وعشایر تاکید می کنم، تا همکاری ها تداوم و تعمیق یابد.

به روح پاک  شهیدان عشایر کشورمان و علی الخصوص سردار برزگ اسلام، شهید سپهبد سلیمانی که خود از میان خانواده ای عشایری رشد و نمو کرد، درود می فرستم و برای یکا یک شما آرزوی بهروزی و شادکامی دارم.

 

                                                                                                                             سیدجواد ساداتی نژاد

                                                                                                                               وزیر جهاد کشاوری

 

 

  • تاریخ درج خبر : چهارشنبه ٥ بهمن ١٤٠١ - ١١:٢٥
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: