پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


وزیر جهاد کشاورزی:

تامین علوفه فصل زمستان دام عشایر نیازمند اقدام ویژه است

وزیر جهاد کشاورزی گفت: تامین علوفه در فصل زمستان برای دام عشایر نیازمند اقدام ویژه است که باید به خوبی صورت گیرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از ایلنا، سیدجواد ساداتی نژاد در جمع دامداران، کشاورزان و باغداران پلدختر با بیان اینکه لرستان قطب تپنده در حوزه کشاورزی و دامپروری کشور است، اظهار داشت: ظرف هفته آینده حوزه تولید و تنظیم بازار و برنامه‌ریزی به اتحادیه دامداران کل کشور و استان ها واگذار می شود.

وی افزود: خرید تضمینی هم به اتحادیه واگذار خواهد شد و نگاه ما این است که اتحادیه ها تنظیم بازار و تولید را مدیریت خواهند کرد.

ساداتی نژاد ادامه داد: ۲۵درصد پروتئین کشور توسط عشایر تامین می شود و تامین علوفه در فصل زمستان برای این قشر نیازمند اقدام ویژه است که باید به خوبی صورت گیرد.

وزیر جهاد کشاورزی گفت: ۷۰درصد غذای مردم دنیا از محصولات دیم و ۳۰درصد باقیمانده از زراعت آبی می‌باشد و متاسفانه در سال‌های گذشته در حوزه دیم به خوبی تلاش نکردیم و میزان عملکرد کشاورزان دیم کار در این حوزه پایین است.

ساداتی نژاد بیان کرد: لرستان در حوزه‌های مختلف کشاورزی رتبه خوبی دارد و هر حمایتی را برای توسعه این استان انجام خواهیم داد.

وی اظهار کرد: رفع تداخلات اراضی کشاورزی تا پایان سال ۱۴۰۲صفر می‌شود و تا پایان دولت سیزدهم سند تک برگ تمام اراضی کشاورزی را به کشاورزان تحویل خواهیم داد چراکه کشاورز هویت ندارد و و برای دریافت تسهیلات هیچگونه سند تک برگ برای ضمانت ندارند.

  • تاریخ درج خبر : سه شنبه ٤ بهمن ١٤٠١ - ٠٠:١٨
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
عزت الله اسفندياري غريبوند
1401/11/10 13:50
0
0
عالی خدا خیرتون بده
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: