پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


رئیس فراکسیون عشایری مجلس:

500 میلیارد تومان برای بهسازی مدارس عشایری درنظر گرفته شده است

رئیس فراکسیون عشایری گفت: 500 میلیارد تومان برای بهسازی و تقویت زیرساخت های مدارس عشایری درنظر گرفته شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر سمنان، علی کریمی فیروزجایی در سفر به سمنان در نشست با تشکل های عشایری استان با اشاره به انعقاد تفاهم نامه بین سازمان امور عشایر و سازمان نوسازی و تجهیز مدارس کشور، گفت: بر اساس این تفاهم نامه 500 میلیارد تومان برای بهسازی و تقویت زیرساخت های مدارس عشایری درنظر گرفته شده است.

وی بیان داشت: با عنایت و دستور ویژه مقام معظم رهبری برای بهره مندی عشایر از اعتبارات تامین آب، در دو سال گذشته جهش بسیار خوبی در آبرسانی در مناطق عشایری ایجاد شده است.

کریمی فیروزجایی افزود: امسال نیز برای آبرسانی سیار و تامین آب پایدار در مناطق عشایری 370 میلیارد تومان در قانون بودجه پیش بینی شده تا شاهد ارتقای شاخص های برخورداری عشایر و بهره مندی آنان از آب شرب پایدار باشیم.

عضو هیات رئیسه مجلس و رئیس فراکسون عشایری ادامه داد: برای ساماندهی ایلراه های عشایر نیز در بودجه 1400 پیگیری هایی شد و در بودجه سال آینده نیز ادامه خواهد یافت تا ردیف اعتباری برای بهسازی راه های عشایری که از مطالبات سازمان امور عشایر است اختصاص یابد.

وی با اشاره به اهمیت تامین علوفه با قیمت مناسب برای دام عشایر، افزایش سهم تولید گوشت قرمز توسط عشایر از 25 درصد به 30 درصد و یا بیشتر را با تهیه علوفه ارزان قیمت، اجرای طرح خرید تضمینی دام و ایجاد زیرساخت های مناسب در مناطق عشایری امکانپذیر دانست.

کریمی فیروزجایی خاطرنشان کرد: عشایر در مجلس از جایگاه ویژه ای برخوردار هستند و هیات رئیسه در 60 تا 70 حوزه انتخابیه حضور یافته اند تا برای سیاست گذاری ها و تصمیم گیریها برای این جامعه اثرگذار باشند.

  • تاریخ درج خبر : پنج شنبه ٢٠ خرداد ١٤٠٠ - ١٤:٢٩
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: