پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


معاون استاندار فارس خبر داد:

آغاز خرید حمایتی دام مازاد عشایر فارس

معاون استاندار فارس از آعاز طرح خرید حمایتی دام مازاد عشایر در این استان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر فارس، معاون اقتصادی استانداری فارس گفت: امسال به دلیل بروز بحران خشکسالی و کمبود علوفه در مراتع، عشایر متحمل خسارات زیادی شده اند.

ظفر افشون افزود: با اقدام به موقع دولت، وزارت جهاد کشاورزی، شرکت پشتیبانی امور دام و سازمان امور عشایر ایران طرح خرید حمایتی دام مازاد عشایر در استان فارس اجرایی شده و دام عشایر با قیمت مناسب و منصفانه خریداری می شود.

وی گفت: هدف از اجرای این طرح حمایت از عشایر استان برای کاهش اثرات خشکسالی و ایجاد انگیزه در تولید است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی فارس نیز گفت: خرید حمایتی دام مازاد عشایر آسیب دیده از خشکسالی به همت پشتیبانی امور دام و همکاری امور عشایر، دامپزشکی و معاونت بهبود تولیدات دامی و کشتارگاه ها به مرحله اجرا در آمده است.

طمراسی با بیان اینکه به منظور پایداری در تولیدات لازم است روش های مکمل مثل خرید امانی دام توسط اتحادیه و شرکت های تعاونی عشایری با همکاری پشتیبانی امور دام اجرا شود و زمینه صادرات دام به سایر استان ها نیز فراهم گردد.

مدیرکل امور عشایر فارس نیز با بیان اینکه این طرح برای اولین بار برای حمایت از دامداران عشایری استان اجرا شده است، گفت: در این طرح دام مازاد و حذفی عشایر در قالب اکیپ های خرید مستقر در کشتارگاه های شیراز، مرودشت و اقلید خریداری می شود.

روح الله بهرامی افزود: قیمت خرید دام زنده عشایر به صورت ترکیبی 45 هزار تومان است و به ازای هر کیلوگرم دام زنده تحویلی، سه کیلوگرم علوفه در اختیار عشایر قرار می گیرد.

  • تاریخ درج خبر : چهارشنبه ١٩ خرداد ١٤٠٠ - ١٨:٠٠
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: