پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


مدیرکل امور عشایر استان خبر داد:

دام مازاد عشایر ایلام از هفته آینده خریداری می شود

مدیرکل امور عشایر استان ایلام از خرید دام مازاد عشایر استان از هفته آینده خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر استان ایلام، فرشاد یاسمی با اعلام این خبر اظهار داشت: خرید دام مازاد یکی از راهکارهای عملیاتی برای کاهش تبعات خشکسالی امسال بر معیشت و اقتصاد دامداران به خصوص عشایر است.

وی با اشاره به اینکه وزارت جهاد کشاورزی با توجه به خشکسالی و گرانی علوفه و برای حمایت از عشایر و جلوگیری از آسیب به این قشر، خرید دام  مازاد عشایر را به قیمت مناسب در دستور کار قرار داده که در استان ایلام نیز همچون دیگر استانها عملیاتی می شود.

 یاسمی افزود: فرایند خرید دام در استانهای گروه اول از هفته پیش آغاز شده و در استان ایلام که در گروه دوم است از هفته آینده با همکاری پشتیبانی امور دام استان آغاز می گردد.

مدیرکل امور عشایر استان با بیان اینکه خرید دام زنده از عشایر به صورت ترکیبی (گوسفند، بره، بز، بزغاله) با قیمت هر کیلوگرم ۴۵ هزار تومان خواهد بود، گفت: به ازای هر کیلوگرم دام زنده، سه کیلوگرم جو یارانه‌ای و دولتی به عشایری که دام خود را به دولت می‌فروشند، تعلق می‌گیرد.

وی اظهار کرد: حدود 300 هزار راس دام مازاد عشایر در ایلام وجود دارد و در مرحله نخست سهمیه خرید دام از عشایر استان  57 هزار رأس است.

  • تاریخ درج خبر : سه شنبه ١٨ خرداد ١٤٠٠ - ٠٨:١٤
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: