پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


رئیس سازمان بسیج عشایری کشور اعلام کرد:

توزیع 56 میلیارد تومان کمک مومنانه در مناطق عشایری کشور

رئیس سازمان بسیج عشایری کشور از جذب و توزیع 56 میلیارد تومان کمک مومنانه در مناطق عشایری کشور خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، سرهنگ سعیدی در مراسم امضای تفاهم نامه تجهیز مدارس عشایری کشور در حضور رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به نقش عشایر در تامین امنیت غذایی و مرزهای کشور و تقدیم ده هزار شهید به انقلاب، اظهار داشت: علی رغم اینکه نظام جمهوری اسلامی در خدمات دهی و هویت دهی به جامعه عشایر نسبت به نظام های قبل رویکرد متفاوتی داشته و خدماتی که انجام شده قابل تقدیر است اما تا رسیدن به وضع مطلوب خیلی فاصله داریم.

وی افزود: وضعیت بهداشت و آب شرب جامعه عشایری مطلوب نیست و زندگی عشایری صرفه اقتصادی ندارد و محصولات آنان سهم دلالان و واسطه ها می شود و وضعیت تحصیل در جامعه عشایری قابل قبول نیست و عدالت آموزشی مورد مطالبه آقا واقعا مغفول مانده است.

سرهنگ سعیدی ادامه داد: انتظار ما این است که موضوع عشایر به صورت ویژه در دستور کار مجلس قرار گیرد تا بتوانیم مشکلات جامعه عشایری را برطرف کنیم.

رئیس سازمان بسیج عشایری کشور با اشاره به اقدامات این سازمان در مناطق عشایری، گفت: برای اولین بار کنگره ده هزار شهید عشایری را در مناطق عشایری برگزار می کنیم  که علاوه بر رویکرد فرهنگی، رویکرد محرومیت زدایی و خدمات رسانی داریم و تا به امروز دوهزار پروژه  و اقدام محرومیت زدایی برای عشایر انجام داده ایم.

وی اجرای طرح افزایش بهره وری دام سبک، طرح فرآوری کلک و پشم دام عشایر با همکاری سازمان امور عشایر، آموزش احکام و  اعزام اکیپ های سیار دامپزشکی و پزشکی به مناطق عشایری را از جمله اقدامات بسیج  در مناطق عشایری عنوان کرد.

سرهنگ سعیدی با اشاره به کمک های مومنانه در راستای فرمایش حضرت آقا، افزود: توانستیم بیش از 56 میلیارد تومان کمک های نقدی و غیر نقدی را  جذب و بین عشایر توزیع کنیم.

 

  • تاریخ درج خبر : سه شنبه ١١ خرداد ١٤٠٠ - ١٤:٣٦
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: