پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


رئیس سازمان امور عشایر ایران تاکید کرد:

باید به فکر تامین نهاده دامی عشایر در پایان ییلاق باشیم

رئیس سازمان امور عشایر ایران گفت: مراتع آنقدر فقیر هستند که باید به فکر تامین نهاده دامی عشایر در پایان ییلاق باشیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، شاهپور علائی مقدم در گردهمایی ویدئوکنفرانسی مدیران ستادی و استانی امور عشایر سراسر کشور با بیان اینکه خشکسالی امسال تهدیدی جدی برای جامعه عشایری است، افزود: گیاهان یک ساله که عموما مرتعی هستند خشک شده اند و مراتع آنقدر فقیر هستند که باید به فکر تامین نهاده دامی عشایر در پایان ییلاق باشیم.

وی گفت: برای خرید تضمینی دام سبک عشایر تلاش زیادی کردیم و هفته گذشته تصویب شد یک میلیون راس دام عشایر به قیمت هرکیلوگرم  45 هزار تومان خرید تضمینی شود و سه کیلوگرم جو یارانه ای به ازای تحویل هر کیلوگرم دام زنده تحویل عشایر شود.

علائی مقدم افزود: با موافقت وزیر جهاد کشاورزی تا پایان اردیبهشت ماه از ذخایر استراتژیک کشور 100 هزار تن نهاده دامی بین عشایر توزیع می کنیم و یک میلیون تن نهاده با ارز نیمایی نیز توسط تشکلهای عشایری تامین می شود.

رئیس سازمان امور عشایر ایران ادامه داد: امروز برای اولین بار 9 هزار تن نهاده دامی با ارز دولتی توسط اتحادیه عشایری وارد کردیم.

وی گفت: از سوی سازمان مدیریت بحران کشور 400 میلیارد تومان تسهیلات کم بهره، 200 میلیارد تومان برای تامین علوفه و 200 میلیارد تومان هم برای آبرسانی سیار عشایر اختصاص می یابد و 16 میلیارد و 200 میلیون تومان نیز توسط سازمان مدیریت و برنامه ریزی ابلاغ شده است.

علائی مقدم ادامه داد: از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور پنج میلیارد و 200 میلیون تومان برای افزایش سرمایه سهم دولت در صندوق توسعه حمایت از بخش کشاورزی عشایری ابلاغ شده است.

رئیس سازمان امور عشایر ایران با بیان اینکه امسال انقلاب اعتباری برای این سازمان به راه افتاده، گفت: در قانون بودجه 1400 به صورت مستقیم و غیرمستقیم دو هزار میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافته که در قانون بودجه سنواتی سازمان بی سابقه می باشد.

  • تاریخ درج خبر : چهارشنبه ٢٢ ارديبهشت ١٤٠٠ - ١٣:٣٦
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: