پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


مدیرکل امور عشایر خراسان رضوی:

آغاز توزیع 1000 دستگاه تولید برق خورشیدی به عشایر خراسان رضوی

مدیرکل امور عشایر خراسان رضوی از آغاز توزیع 1000 دستگاه پنل خورشیدی به خانوارهای عشایری فاقد برق در این استان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر خراسان رضوی، محمد نبوی فرد با اشاره به ضرورت تأمین برق خانوارهای عشایری استان، گفت: با هماهنگی های صورت گرفته با شرکت توزیع برق خراسان رضوی، تأمین برق محلات قشلاقی یا ییلاقی عشایری که بیش از 4 کیلومتر با شبکه برق فاصله داشته باشند، از طریق دستگاه های تولید برق خورشیدی سبک و قابل حمل تامین می شود.

وی افزود: این سامانه ها قابلیت تولید 100 وات برق را دارا می باشند که روشنایی حداقل پنج شعله لامپ کم مصرف، شارژ چراغ قوه و گوشی همراه را تأمین می کنند و اولویت توزیع دربین عشایری خواهد بود که حداقل در یکی از قطب های ییلاق یا قشلاق حضور داشته باشند.

مدیرکل امور عشایر خراسان رضوی اظهار کرد: در مرحله اول و به مرور این 1000 دستگاه بین عشایر استان توزیع می شود و این روند برای تامین بیشتر پنلهای خورشیدی مورد نیاز عشایر ادامه خواهد داشت.

وی گفت: با توافقات صورت گرفته با شرکت توزیع برق استان، تنها 10درصد قیمت این پنلهای خورشیدی توسط عشایر پرداخت می شود و مابقی آن توسط شرکت برق تأمین می گردد.

نبوی فرد اجرای طرح تامین سیستم تولید برق خورشیدی را در استفاده بهینه از محیط زیست و منابع طبیعی ارزشمند دانست و اظهار امیدواری کرد با گسترش خدمات رسانی به عشایر و تامین و استفاده از انرژی های نو در مناطق عشایری، شاهد بهبود وضعیت زندگی عشایر و افزایش شاخص های برخورداری با همکاری همه دستگاه های اجرایی در همه زمینه ها باشیم.

  • تاریخ درج خبر : پنج شنبه ١٦ ارديبهشت ١٤٠٠ - ١١:٤٢
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: