پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


استاندار کهگیلویه و بویراحمد:

اعتبارات امور عشایر کهگیلویه و بویراحمد افزایش چشم گیری داشته است

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: اعتبارات حوزه عشایری استان افزایش چشم‌گیری داشته و ۲۵۰ میلیارد تومان از متمم سفر رئیس جمهور به امور عشایر اختصاص داده شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری ها، سید علی احمدزاده در شورای عشایری کهگیلویه و بویراحمد که با حضور رئیس سازمان امور عشایر ایران برگزار شد با بیان این مطلب افزود: اگر مدیرکل امور عشایر استان طرح قابل اجرا در زمینه جاده، بهداشت و تامین آب شرب ارائه دهد این مبلغ تا ۵۰۰میلیارد تومان قابل افزایش است.

وی ادامه داد: در حال مبادله موافقت‌نامه سه هزار و ۱۰۰میلیارد تومانی از اعتبارات متمم سفر رئیس جمهور هستیم ضمن اینکه قبلا ۲۰۰میلیارد تومان به استان داده شد و ۹۰۰ میلیارد تومان نیز اعتبارات محرومیت‌زدایی بود بنابراین اعتبارات متمم سفر رئیس جمهور به استان بیش از ۴هزار میلیارد تومان است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به برپایی ۴۵ غرفه تعاون روستایی در یاسوج تاکید کرد: با همکاری میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان غرفه‌هایی برای عرضه صنایع دستی تولیدی عشایر اختصاص داده شود.

وی همچنین خواستار همکاری بانک کشاورزی با عشایر در طرح دامدار کارت شد و افزود: بانک کشاورزی برای رونق زندگی عشایر و افزایش درآمد آنان موانع تضامین زنجیره‌ای عشایر برای دریافت دامدار کارت را رفع کند.

وی به ورود سامانه بارشی به استان اشاره کرد و گفت: همه دستگاه‌ها به طور ۱۰۰درصد آماده باشند و همه امکانات برای کمک به عشایر که بیشتر در معرض خطر هستند بسیج شود.

  • تاریخ درج خبر : پنج شنبه ٦ مرداد ١٤٠١ - ١٠:٠٥
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: