پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


تولید 3700 تن گوشت قرمز توسط عشایر خراسان جنوبی از ابتدای سال تاکنون

مدیرکل امور عشایر خراسان جنوبی از تولید 3700 تن گوشت قرمز و 4700 تن شیر و فرآورده های لبنی توسط عشایر این استان از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر خراسان جنوبی، مهدی عصمتی پور با اشاره به میزان تولیدات عشایر خراسان جنوبی افزود: از ابتدای امسال تاکنون عشایر استان 3700 تن گوشت قرمز  و 4700 تن شیر و فرآورده های لبنی و 435 تن پشم، کرک و مو تولید کرده اند.

وی گفت: باتوجه به خشکسالی 1400 و کاهش بارندگی در سال 1401، افزایش دما، شرایط نامساعد اقلیمی، کمبود علوفه و فقر شدید مراتع و از طرفی افزایش قیمت نهاده های دامی، در زمینه گوشت قرمز، شیر و فرآورده های لبنی، تولید کرک، مو و پشم در مقایسه با وضعیت بارندگی های نرمال و مطلوب کاهش و در مقایسه با سال گذشته  افزایش داشته است.

عصمتی پور با تاکید بر اهمیت ایجاد تنوع شغلی برای عشایر اظهار داشت: نیاز است عشایر از زندگی تک محصولی مبتنی بر دام به فعالیت در حوزه صنایع دستی، گیاهان دارویی و گردشگری توجه بیشتری داشته باشند.

مدیرکل امور عشایر خراسان جنوبی ادامه داد: در این خصوص تسهیلات کم بهره و دراز مدت برای کاشت گیاهان دارویی و صنایع دستی به عشایر پرداخت شده هرچند این میزان تسهیلات کافی نبوده و نیاز به تسهیلات بیشتری در این زمینه می باشد.

 وی گفت: امسال در طرح های ترویج، آموزش و ارتقای مهارت تولیدکنندگان و بهره برداران در بخش عشایری برای ارتقای دانش و مهارت عشایر برنامه ریزی جدی تری انجام شده که نتیجه آن در سال آینده، رونق بیشتر در اقتصاد خانوارهای عشایری استان خواهد بود.

  • تاریخ درج خبر : سه شنبه ٢١ تير ١٤٠١ - ١٢:٠٩
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: